GÜNCEL

HAK-PAR İzmir İl Örgütü “Çözümün Adresi HAK-PAR”

HAK-PAR İzmir İl Örgütü başlattığı propaganda çalışmalarını, kentin çeşitli yerlerinde “Çözümün Adresi HAK-PAR” konulu  afişlememe yaparak sürdürüyor.

Bayraklı  ve Çiğli ilçelerinde daha önce yapılan afişleme çalışmalarına 25 temmuz tarihinde Karabağlar, Gaziemir ve Buca ilçelerindeki faaliyetler de eklendi.

 

Kürt sorununun Türkiye’nin temel sorunu olduğunu, bu sorunun ancak barışçıl demokratik yollarla ,adil ve eşitlik temelinde çözülebileceğini söyleyen İl Başkanı Ali Reşat Öztürk, “yılardır sürdürülen şiddete dayalı politikaların çözüm olmadığı  görüldü.Şiddet temelinde kurgulanan siyasi anlayışlar  tıkandı. Bu gün diyaloga dayalı ,barışçıl yollar öne çıkıyor.

Gelişmeler HAK-PAR’ın politikalarını doğruladı. Geçmişte uygulanan ve hararetle savunulan şiddet politikalarına karşı olduğu için, şiddetin çıkmaz olduğunu ifade ettiği için eleştirilen HAK-PAR ‘ın politikaları, bugün herkesin savunduğu politikalar haline geldi.

Gelişmeler HAKPAR’ın çözümün adresi olduğunu gösterdi.”dedi

Afişleme çalışmalarının devam edeceğini de açıklayan HAK-PAR İzmir İl başkanı  Ali Reşat Öztürk, “Çözümün Adresi HAK-PAR” dır dedi.

About Post Author