GÜNCEL

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR): “katliam gibi kazalar bir daha yaşanmaması dileğiyle tüm Mardinlilere, Deriklilere ve halkımıza başsağlığı diliyoruz.”

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR): “katliam gibi kazalar bir daha yaşanmaması dileğiyle tüm Mardinlilere, Deriklilere ve halkımıza başsağlığı diliyoruz.”
HAK-PAR Genel Başkanı Düzgün Kaplan ve beraberindeki heyet, Mardin’in Derik ilçesinde meydana gelen kazada, yaşamını yitirenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundular.
HAK-PAR Heyetinde Genel Başkan Yardımcısı Davut Bilinmiş, Başkanlık kurulu üyesi Mahsun Çelebi, Parti Meclis üyeleri Behçet Tektekin, Davut Bahadır, il ve ilçe başkanları Ramazan ilhan, Mehmet Kurşun, Nuri Bahadır ve Mehmet Şirin Timur yer aldı.
HAK-PAR Genel Başkanı Düzgün Kaplan, kısa bir açıklama yaparak:
“Hepimizi yasa, derin üzüntüye, sevk eden bu seri cinayet, toplu katliam gibi “kaza”da yaşamını yitirenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, başta yakınları olmak üzere, Mardinlilere, Deriklilere, tüm halkımıza başsağlığı diliyoruz.
Dileriz ki bu kazada yaralananlar da bir an önce sağlıklarına kavuşurlar.
Bu tür toplu katliam gibi kazalar, sıkça yaşanıyor. Bu tür kazaları sadece sürücülere fatura ederek geçiştirmek, yeni felaketlere kapı aralamak olacaktır. Devlet vatandaşlarının can ve mal güvenliğini sağlamakla görevlidir.
Yollar daha güvenlikli bir hale getirilseydi; kazaların ardından karayolları, trafik ekipleri zamanında ve yeterli önlem alsalardı, bu zincirleme kazalar da meydana gelmeyebilir, ya da en azından bu denli büyük kayıplar olmayabilirdi.
Devlet kapsamlı bir soruşturma ile bu olayları tüm yönleriyle açığa çıkarmalı, bir daha böylesi acıların yaşanmaması, tekrarlanmaması için gerekli dersler çıkararak, yol ve yolcu güvenliğini en üst şekilde sağlamalıdır.
Gaziantep ve ardından Derik de meydana gelen bu kazalar da tüm yönleriyle araştırılmalı, suçlular ve ihmali olanlar tespit edilerek yargı önüne çıkarılmalı, kazlarda yaşamını yitiren veya yaralananlara gereken tazminatlar ödenmelidir.” dedi.
23.08.2022
Hak ve Özgürlükler Partisi
HAK-PAR Basın Bürosu
Ist möglicherweise ein Bild von Text „ÖZGÜRLÜKLER VE HAK PARTISİ HAK- HAK-PAR 2002“
Ist möglicherweise ein Bild von 8 Personen, Personen, die stehen und außen
Ist möglicherweise ein Bild von 11 Personen, Personen, die sitzen, Personen, die stehen und Innenbereich

About Post Author