GÜNCEL

DANİMARKA’DA HAK-PAR KONFERANSI HAK-PAR Genel başkanı Düzgün Kaplan 23 Mart 2024 tarihinde Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da düzenlenen ’31 Mart 2024 yerel seçimleri ve Kürtler’ adlı konferansa konuk konuşmacı olarak katıldı.

DANİMARKA’DA HAK-PAR KONFERANSI

HAK-PAR Genel başkanı Düzgün Kaplan 23 Mart 2024 tarihinde Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da düzenlenen ’31 Mart 2024 yerel seçimleri ve Kürtler’ adlı konferansa konuk konuşmacı olarak katıldı.

Ev sahipliğini KOMKAR ve HAK-PAR Danimarka’nın yaptığı konferans, KOMKAR başkanı Zınar Budak’ın açılış konuşması ve saygı duruşu ile başladı.
Ardından Düzgün Kaplan Kürtçe bir sunum yaptı. Kürtlerin bugüne kadar bir temsiliyet oluşturamadıklarını, hep başkalarına biat ettiklerini, kendi başlarına bağımsız bir siyaset yapamadıklarına dikkat çeken Kaplan, bu durumun bu günde devam ettiğini söyledi.
Konuşmasının devamında HAK-PAR’ın her platformu olduğu gibi ve yerel seçimler sürecini de kürt halkının meşru taleplerini gündemleştirmek ve bir Kürt temsiliyeti oluşturmaya zemin hazırlama alanı olarak gördüğünü belirtti ve seçimlere katılan 36 partiden tek Kürt partisinin HAK-PAR olduğunu vurguladı.
HAK-PAR’ın yerel seçim politikasını ve sahadaki çalışmalarını da özetleyen Düzgün Kaplan Diğer yurtsever güçlerle seçime yönelik işbirliği çabalarını da özetledi. HAK-PAR’ın Kürt halkı için güvenle oy vereceği bir alternatif olduğunu, HAK-PAR’ın seçimlere katılma hakkını diğer yurtsever güçlerle paylaşmaya her zaman hazır olduğunu söyledi.
Konuşmasının sonunda katılımcılara ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Düzgün Kaplan, ‘ülkedeki yakınlarınızı, dostlarınızı ve tanıdıklarınızı arayıp 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde HAK-PAR’a oy vermelerini istemenizi rica ediyorum ‘ dedi.
Konferansa verilen aradan sonra değerli ozan Orhan Çetin, değerli sanatçı Fuat Talay’ın saz eşliğinde dinleyicilere birkaç doyumsuz Kürtçe ezgi sundu.
Konferans katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılasının ardından sona erdi.
HAK-PAR Genel başkanı Düzgün Kaplan Konferansın ardından KOMKAR-DK’yı ziyaret ederek KOMKAR üyeleri ve yurtsever konuklarla sohbet etti.

HAK-PAR Basın Bürosu

About Post Author