GÜNCEL

TUNCELİ ZİRAAT ODASI BAŞKANI MAZLUM ARSLAN’DAN DERSİM HAK-PAR’A ZİYARET 

 

 

 

1994-1999 yılları arasında Tunceli Belediye Başkanlığı yapmış olan, Tunceli Ziraat Odası Başkanı Mazlum Arslan, 28.06.2013 tarihinde heyetle birlikte parti binamızı ziyaret ederek başarı dileklerini iletti. Tunceli Ziraat Odası olarak misyonları gereği bütün siyasi oluşumlara eşit yaklaşımda olduklarını belirtmekle birlikte Dersim HAK-PAR İl Örgütünün oluşumunun özellikle Tunceli öznelinde demokrasi ve barış mücadelesine büyük katkıları olacağını dile getirdi.

Mazlum Arslan, samimi ve içten geçen görüşmede, 70’li yıllarda lise öğrencisi olduğunu ve o dönemler Dersim’de avukatlık yapan Genel Başkanımızla ilgili unutamadığı anılarını anlattı. Sayın Kemal Burkay ve o dönemler matematik öğretmeni olan eşinin, yurtsever ve demokrat lise öğrencilerine verdikleri destekten ve yaşadıkları zulümlerden örnekler vererek demokrasi ve barış mücadelesinin uzun soluklu, direngenlik ve ilkeli bir duruş gerektirdiğini dile getirdi.

Çok renkliliğin siyasal ve sosyal yaşamın gerçek zenginliği olduğunu dile getiren Mazlum Arslan demokrasi ve barış mücadelemizde başarı dileklerini iletip büromuzdan ayrıldı.

 

HAK-PAR Tunceli İl Başkanlığı 

About Post Author