GÜNCEL

Burkay HAK – PAR İzmir İl Örgütünü ziyaret etti

Genel Başkanımız Sayın Kemal Burkay 17 Ağustos 2013 tarihinde İzmir il örgütümüzü ziyaret etti. Parti yönetimi ve üyelerle söyleşide bulundu, İzmir’de bulunan Suriye kökenli olup İzmir de bulunan mültecilerinin sorunları ile ilgilendi.

Genel Başkanımız Üyelerle yaptığı konuşmada; Mart 2014 yerel seçimlerine partimizin girmesinin zorunlu olduğunu belirtti. Burkay, HAK-PAR’ın öteki partilerden farklı olduğunu, mevcut sorunların çözümü konusunda net bir programa sahip olduğunu, bu nedenle toplumun partimize ihtiyacı olduğunu, seçimlere katılarak diğer partilerden farklı olan yönlerimizi ve parti programımızı anlatma imkanımız olur dedi. Burkay devamla, bizim diğerlerinden farklı olarak Kürt sorununda eşitlik temelinde federal çözümü; Alevilerin, Süryanilerin, Ezidilerin ve diğer farklı inançların kendilerini ifade etmelerinin sağlanması, başörtüsü konusunda kadınların giyimlerine müdahale edilmemesi, bu konuda tercihin kadınlara bırakılması gerektiği belirtti.

Burkay,  bunların yanı sıra, HAK-PAR’ın Avrupa standartlarında bir demokrasinin hayata geçirilmesi için çalıştığını, bunun partimizin temel bir politikası olduğunu belirtti.

Genel Başkanımız parti üyeleri ile yaptığı konuşmadan sonra İzmir’de ikamat eden Suriye kökenli Mülteci Kürt kardeşlerimizin İzmir’de yaşadıkları sıkıntılarını dinledi, Suriye konusundaki endişelerini dinledi onların sıkıntılarını paylaştı.

HAK-PAR İzmir

17 Ağustos, 2013

About Post Author