GÜNCEL

HAK-PAR bir heyetle, Diyarbakır Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

HAK-PAR bir heyetle, Diyarbakır Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

HAK PAR heyetindeki il başkanı Vasıf Kahraman, Gnl bşk yardımcısı ve DİYARBAKIR Büyükşehir belediye başkan adayı Mehmetşah Eren, Adıyaman belediye başkan adayı Berin Eren, Diyarbakır Bağlar belediye encümen adayı Baver Arslan, HAK-PAR üyesi gazeteci ve televizyoncu Sıddık Eren’i Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Felat Bozaslan ve çalışma arkadaşları karşıladılar.
Tanışma faslından sonra il başkanı Vasıf KAHRAMAN ziyaretin sebebini kısaca anlattı.
M. ŞAH EREN parti politikalarından ve yurtsever belediyecilik anlayışından bahsetti. HAK-PAR’ın doğru politikalarla Kürt halkına iyi hizmetler sunduğunu ve sunmaya devam edeceğini belirterek,Türkiye genelinde Kürt halkına yurtsever belediyecilikte örnek çalışmalar yapmak istediğini dile getirdi. Bizim Kürt, Kurdistani kararlı duruşumuzun mevcut sistem partileri tarafından örnek alındığını HAK-PAR politikalarını uygulamak zorunda kaldıklarını savundu.
Örnegin: Yıllardır dil konusunda ilkokuldan üniversiteye anadilde eğitim hakkı mücadelemizden etkilenerek Deva ve Dem partilerininde bu hak talebimizi gündemlerine aldığını belirtti.
Karşılıklı sohbette Kürt kültürü ve sanatı konuşuldu. Başkan Felat Bozarslan HAK PAR’ı tanıdığını ve Kürdistani duruşunu taktir etiğini belirterek, HAK-PAR heyetinin ziyareti için teşekkür etti.
Hak ve Özgürlükler Partisi’nin federasyon talebinin yasalaşmasının önemini vurguladı.
HAK-PAR heyeti de kendisine teşekkür ederek basın ve yayının gözümüz kulağımız olması dilediler. Ziyaret karşılıklı iyi dilek ve temenilerle son buldu.
18.03.2024
HAK-PAR Basın Bürosu

Post expires at 12:08am on Perşembe Mart 20th, 2025

About Post Author