GÜNCEL

HAK-PAR Kızıltepe ilçe teşkilatının açılışı yapıldı

HAK-PAR Kızıltepe ilçe teşkilatının açılışı yapıldı

Düzgün KAPLAN; ‘Tüm samimi yurtseverlerden de destek bekliyoruz’
HAK-PAR Mardin’in Kızıltepe ilçe teşkilatı 25.02.2024 tarihinde Genel başkan Düzgün Kaplan’ın da katıldığı bir törenle açıldı.
HAK-PAR Mardin-Kızıltepe belediye başkan adayı Ramazan İlhan, açılışa iştirak eden misafirleri karşıladı.
Açılışa Başkanlık Kurulu üyeleri Mehmet Şah Eren, Cihan Baykara, PM üyeleri Vasıf Kahraman ve Hanifi Eren ile Mehmet Kurşun da katıldı.
Genel Başkan Düzgün Kaplan: “Kızıltepe’nin Kürt yurtsever hareketine kaynaklık eden, ulusal bilincin yüksek olduğu ilçelerden biri olduğunu, HAK-PAR’ın Kızıltepe’de teşkilatını açarak siyasal sürece daha donanımlı ve örgütlü olarak katılmasından duyduğu memnuniyet dile getirdi ve emeği geçenleri kutladı.
Kaplan, HAK-PAR’ın 31 Mart 2024 te yapılacak yerel seçimlerle alakalı parti politikalarını da özetledi; “Savrulmayan, her hangi bir partinin kuyruğuna takılmadan, açık gizli pazarlıklarla oyalanmadan, Kürt halkının önceliklerini merkezine koyan politikalar üreten bir parti olarak halkımızın meşru taleplerini öne çıkaracağız.
Ayrıca değerlerimize saygısızlık yapanlara meydanın boş olmadığını göstermek için gösterdiğimiz çabaya tüm samimi yurtseverlerden de destek bekliyoruz.” Dedi.
HAK-PAR Genel başkanı Düzgün Kaplan Kızıltepe ilçe teşkilatının açılışına katılan PWK Genel Başkan Yardımcısı Bedran Acar ve heyeti ile Deva Partisi yöneticilerine de teşekkür etti.
25.02.2024

HAK-PAR Basın Bürosu

Post expires at 3:27pm on Salı Şubat 25th, 2025

About Post Author