GÜNCEL

Can yakan bu felaket karşısında duyarsız kalmayalım

Can yakan bu felaket karşısında duyarsız kalmayalım

 

06.02.2023 tarihinde Pazartesi sabah’a doğru merkez üssü pazarcık olmak üzere, bir çok il de 7.7 şiddetinde deprem meydana geldi.

Bilindiği üzere Diyarbakır da depremden etkilenen illerden biriydi. Partimizin HAK-PAR’ın Diyarbakır birimi, depremin meydana geldiği ilk andan itibaren, gerek oluşan enkazlar da vatandaşın yanında olmuş, gerek evlerini ve işyerlerini halka açmıştır. Bugün de 4 kişilik bir heyet Başkanlık Kurulu üyesi Mahsum Çelebi-P.M üyesi Behçet Tektekin- Önceki dönem genel başkan yardımcılarından Abdullah Çelebi ve Paşa Akdoğan, Bir çok enkazı yerinde incelemiş, vatandaşların sorunlarını dinlemiş, çözüm yollarını aramaya çalışmıştır.

HAK-PAR heyetinin yaptığı incelemede malesef yürek burkan manzaralarla karşılaşmıştır. Ciddi anlamda ısınma, barınma, giyim ve gıda yetersizliği sözkonusu olup, devlet kurumlarının sınıfta kaldığı görülmüştür.

Bir diğer önemli husus ise yardım koordinasyonunda ki yetkililerin Kürtçe bilmediği vatandaşlarla iletişim sıkıntısı yaşadığı görülmüştür. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı, yaralı olanlara acil şifalar diliyor, enkazda kalanlardan güzel haberler alma ve böylesi tarifi zor bir doğal afetin bir daha yaşanmaması dileğiyle.

07.02.2023

Mahsum Çelebi
HAK-PAR Diyarbakır Bölgesi il koordinasyon Başkanı.

About Post Author