GÜNCEL

‘Kürtler ulusal değerlerimize saygılı olmayan hiçbir partiye oy vermemelidir.’

HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı İlhan Çetin;

‘Kürtler ulusal değerlerimize saygılı olmayan hiçbir partiye oy vermemelidir.’

HAK-PAR Genelbaşkan yardımcılarından İlhan Çetin, Bilecik İl başkanı Ramazan Tosun, İstanbul il yöneticisi Murat Akçan ve  Rıza Altun’dan oluşan heyet, HAK-PAR Bursa il teşkilatını ziyaret etti.

Bursa il başkanı Abdurrahman Kaya, Nilüfer İlçe başkanı Sema Özer ve partililer tarafından karşılanan heyet adına İlhan Çetin;

HAK-PAR’ın temel politikaları, teşkilatlanma çalışmaları ve yaklaşan yerel seçimlerle alakalı Parti Meclisinde alınan kararlar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bursa HAK-PAR’da yürütülen eğitim çalışmaları başta olmak üzere gerçekleştirilen  faaliyetlerle ilgili konuların da görüşüldüğü toplantıda konuşan Genelbaşkan yardımcısı İlhan Çetin, ‘Türkiye’de egemen siyaset Kürt karşıtlığı üzerinde yükseliyor. Ne yazık ki kimi Kürt çevreleri de genel seçimlerde Kürt karşıtı bloklara destek için yarışıyor. Bugün de benzer olaylara tanık olacağımıza kuşku olmasın.

Yerel seçimlerde de Kürt oyları belirleyici olacaktır.

Sömürgeci partiler hem Kürt düşmanlığında birbiriyle yarışacak, hem de belediyeleri kazanmak için Kürtlerden oy talep edecekler.

HAK-PAR geçmişte kimi Kürt çevrelerinin iktidara veya muhalefete koşulsuz destek sunma veya bu kesimlerin kuyruğuna takılmalarının en hafif deyimle siyasetsizlik olduğunu her fırsatta dile getirdi.

Kürtlerin kendi ulusal çıkarlarını merkeze alan bir siyaset yürütmesi konusunda ısrarcı oldu. Bugün de bunu yapmaktadır.

Kürtler siyasetlerinin merkezine en azından eşitlik temelinde adil bir çözüm olan federasyonu, Kürtçe eğitimi, Kürtçenin de resmi dil olması gibi talepleri koymalı, başta Şeyh Said, Seyid Rıza olmak üzere tüm ulusal değerlerimize saygılı olmayan hiçbir parti veya adayın Kürtlerden oy alınamayacağını gösteren bir siyaset izlemelidirler.’ dedi.

HAK-PAR’ın  parti olarak seçimlere girme hakkı olan demokrat yurtsever bir parti olduğunu, bu olanağı, tüm  yurtseverlerle, demokratlarla paylaşamaya hazır olduklarını, Kürtler arasında ‘yerel seçim ittifakı’ için de çalışmalar yürüttüklerini  aktaran İlhan Çetin ‘HAK-PAR’ın daha görünür olması ve Kürt taleplerinin öne çıkarılması için her partilinin seferber olması   gerektiğini söyledi

Genel Başkan yardımcısı İlhan Çetin ve beraberindeki HAK-PAR heyeti Gençlik komisyonunun düzenlediği Dîroka Veşartî/ Saklı Tarih seminerinin slayt gösterisinin 3’üncüsünü de gençlerlerle birlikte izlediler.

HAK-PAR Genel Başkan yardımcısı İlhan Çetin; Kürtlerin tarihini ve mücadele sürecini zinde tutmak amaçlı HAK-PAR gençlik komisyonunun düzenlediği etkinliğin önemine vurgu yaptı, gençlerimizi kutladı, çalışmalarında başarılar diledi. 17.12.2023

HAK-PAR Basın Bürosu