GÜNCEL

Süleyman ATAY’ın vasiyeti yerine getirildi.

Süleyman ATAY’ın vasiyeti yerine getirildi.

Onu hem Munzur’a hem de kalbimize nakşettik.
Fransa’da vefat eden Süleyman Atay ‘ın vasiyetini yerine getirmek üzere ailesi ve mücadele arkadaşları tarafından Munzur kenarında bir tören düzenlendi. Atay’ın külleri Munzur nehrine döküldü.
15 Haziran 2024 tarihinde saat 13;00 te Munzur ırmağı kenarında yapılan törene Süleyman Atay’ın eşi Tülin, Kızı Roja, Kardeşleri Ahmet ve Suna Atay, Kuzenleri Hüseyin ve Hıdır Özdemir ile HAK-PARlı arkadaşları katıldı.
Diyarbakır, Van, Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli, Ankara, Adana ve Mersin gibi illerden mücadele arkadaşlarını temsilen katılanlar Atay ailesine taziye dileklerini sundular.
Tören, Süleyman Atay’ın şahsında halkımızın özgürlük mücadelesinde şehit düşenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.
Kısa bir konuşma yapan HAK-PAR Parti Meclisi Üyesi Arif Sevinç, şunları söyledi; ‘Burada, Kürdistan’ın en kutsal yerlerinden biri olan Munzur’un kenarında, Süleyman Atay Abimizin vasiyetini yerine getirmek için toplandık. Buralar Baytar Nuri, Alişer ve Zarife Xanım,Yado ve Seyid Rıza gibi sayısız yurtseverin sömürgeciliğe karşı özgürlük ateşlerini harladıkları yerdir.
Süleyman Atay Abimizin vasiyeti üzerine küllerini Munzur’un berrak sularına döküyor, o nu uğruna tüm yaşamını feda ettiği anavatanı Kürdistan’ın kucağına bırakıyoruz. Özgürlük Yolu hareketinin en kararlı, en fedakâr, en üretken kadrolarından biri olan Süleyman Atay’ın mücadelesi mutlaka hedefine ulaşacaktır. Ülkemiz, halkımız bir gün mutlaka özgürlüğüne kavuşacaktır. Bizler onun bize emanet ettiği mücadele bayrağını taşıyacak ve mutlaka hedefine ulaştıracağız.
Süleyman Atay Abimiz bizlere hep moral kaynağı oldu, Onu hem Munzur’a hem de kalbimize nakşettik. Onu gülümsemesiyle hatırlayacak ve halkımızın özgürlük mücadelesinde yaşatacağız.’ Dedi.
Daha Sonra Kemal Burkay’ın gönderdiği mesajı Parti Meclis Üyesi Hanifi Eren okudu.
HAK-PAR genel başkanı Düzgün Kaplan’ın gönderdiği Mesajı ise PM üyesi Hüseyin Özdemir okudu;
Düzgün Kaplan mesajında; ‘Süleyman Atay abimiz Kürdistan özgürlük mücadelesinin en fedakâr kadrolarındandı. Tüm yaşamını halkına adayan hepimize örnek olan, rol model olan Süleyman abimizi hiç unutmayacağız.
Bize emanet ettiği özgürlük mücadelesini sürdürecek ve onu hep yaşatacağız. Bir kez daha saygıyla anıyorum’ dedi..
Süleyman Atay’ın külleri Ey Reqip marşı eşliğinde ailesi ve arkadaşları tarafından Munzur nehrine döküldü.
Atay Ailesi Munzur nehrinde yapılan törenin ardından Bülbül vadisinde bir yemek verdi.
Yemeğe HAK-PAR yöneticileri Mehmet Şah Eren, Sıracettin Sarı, Arif Sevinç, Hanifi Eren, Abdulmenaf Kıran, Hüseyin Özdemir, Gökhan Tarhan, Zelal Kıran, Berrin Eren, Zeki Sarı, Mehmet Gökçe, Alaattin Oğuz, Nurettin Kızıldağ, Ahmet Cemil Arcan, Yüksel Şeker. Vedat Gedik, İbrahim Tarhan, Nusret Özdemir ile Büyük Beko ve parti üyeleri katıldı.
HAK-PAR Basın Bürosu

About Post Author