GÜNCEL

HAK-PAR Heyeti Diyarbakır’da HAK-PAR heyeti 19.09.2023 tarihinde (salı günü) Genel Başkan Düzgün KAPLAN’ın başkanlığında Kürdistan Yurtseverler Partisi (PWK)’ni ziyaret etti.

HAK-PAR Heyeti Diyarbakır’da
HAK-PAR heyeti 19.09.2023 tarihinde (salı günü) Genel Başkan Düzgün KAPLAN’ın başkanlığında Kürdistan Yurtseverler Partisi (PWK)’ni ziyaret etti.
PWK’iyi ziyarete, HAK-PAR Genel başkanı Düzgün KAPLAN başkanlığında, Genel başkan Yardımcıları; Mehmet Şah EREN, Cihan BAYKARA, Mehmet Şirin TİMUR, Pm Üyesi Hanifi EREN ve Diyarbakır İl Başkanı Vasıf KAHRAMAN’dan oluşan bir heyet katıldı.
HAK-PAR Heyeti, PWK adına Genel Başkan Mustafa ÖZÇELİK Başkanlığında bir heyet karşıladı.
Karşılıklı gelişen sohbette, HAK-PAR Genel Başkanı Düzgün KAPLAN; PAK ile TDK Tevger’in birlikteliğini önemli bulduğunu, Kürtlerin birlik çalışmalarına değer verdiğini dile getirdi. Bir önceki seçimde olduğu gibi HAK-PAR’ın seçim hakkının beraberce nasıl bir alternatif yaratabileceğimizi, yerel seçimlere yönelik yurtsever belediyecilik modeli oluşturmak istediklerini, Kürt halkının temel haklarını savunacak bir temsiliyet oluşturmak istediklerini dile getirdi.
PWK Genel Başkanı Mustafa ÖZÇELİK de; yeni kurulan partinin kuruluş aşamasını, kısa bir süre sonra Parti Meclisinin toplanıp görev dağılımını yapacağını ve bu öneriyi gündeme alıp, kısa bir sürede cevap vereceklerini söyledi. Kürt partileri olarak önümüzdeki süreçte halkımızı alternatifsiz bırakmayacağız, dedi.
Ziyaret, karşılıklı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.
19.09.2023
HAK-PAR Basın Bürosu
Ist möglicherweise ein Bild von 7 Personen und Text „PİROZ BE. SERKEFTİN DIXWAZIM HAK-PAR PARTİYA MAF AZADIYA“
Ist möglicherweise ein Bild von 5 Personen
Ist möglicherweise ein Bild von 6 Personen
Ist möglicherweise ein Bild von 5 Personen

Post expires at 6:16pm on Perşembe Eylül 19th, 2024

About Post Author