GÜNCEL

HAK-PAR Heyetinin Kürdistani Partilerle diyaloğu devam ediyor.

HAK-PAR Heyetinin Kürdistani Partilerle diyaloğu devam ediyor.

Genel Başkan Düzgün Kaplan, Genel Başkan yardımcıları Cihan Baykara ve Mehmet Şirin Timur’dan oluşan HAK-PAR heyetinin, Diyarbakır’da, çeşitli siyasi parti, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle görüşme trafiği devam ediyor.

HAK-PAR heyeti Azadi Hareketi ve KDP-Kurd ile görüştü.

19. 09. 2023 tarihinde Azadi Hareketi Genel sekreteri Metin Pirani ile KDP-KURD Genel başkanı Reşit Akıcı HAK-PAR’ı ziyaret etti.

HAK-PAR Diyarbakır il binasında, Azadi Hareketi ve KDP Kurd başkanlarını Genel başkan Düzgün Kaplan, Genel Başkan yardımcıları  Cihan Baykara ve Mehmet Şirin Timur, Mehmet Şah Eren ve İl başkanı Vasıf Kahraman karşıladı.

2023 genel seçimlerine Kürt halkının meşru taleplerini merkeze alan bir seçim ittifakı ile giren HAK-PAR Azadi Hareketi ve KDP-Kurd temsilcileri, önümüzdeki süreç hakkında da değerlendirmelerde, görüş alışverişinde bulundular.

Seçimlere Parti olarak katılma hakkı olan tek Kürt partisinin HAK-PAR olduğuna dikkat çeken Düzgün Kaplan, bu önemli bir olanaktır ve HAK-PAR bu olanağı Kürt yurtseverleri ile paylaşmaya, Kürt yurtseverlerinin kendi kentlerini kendilerinin yönetmesi için birlikte çalışmaya hazır olduğunu aktardı.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen toplantıda genel başkanlar, yaklaşan yerel seçimlerde de birlikte hareket etmek, mümkün olduğunca diğer Kürdistani kesimler ve kadrolarla da işbirliği ve ittifak olanaklarını yaratmak üzere çalışmak ve her halûkarda Kürt halkını seçeneksiz bırakmamak konusunda anlaştıklarını ifade ettiler.

========

KDP-BAKUR Heyetinden HAK-PAR’a ziyaret

Genel Başkan Sertaç Bucak başkanlığındaki KDP-BAKUR heyeti HAK-PAR’ı ziyaret etti.

19.09.2023 tarihinde HAK-PAR Diyarbakır İl Örgütünde gerçekleşen görüşmelerde KDP-BAKUR heyetini Genel başkan Düzgün Kaplan, Genel Başkan yardımcıları Cihan Baykara ve Mehmet Şirin Timur, Mehmet Şah Eren ve İl başkanı Vasıf Kahraman karşıladı.

Türkiye’de, Kuzey Kürdistan’da ve Kürdistan’ın diğer parçalarında meydana gelen son siyasal gelişmeler hakkında karşılıklı değerlendirmelerin yapıldığı görüşmede, 2024 yılında yapılacak yerel seçimler hakkında da karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Mümkün olduğunca en geniş Kürdistani kesimlerin işbirliğinin sağlanması ve Kürt yurtseverlerinin kendi kentlerini yönetmelerinin önemi üzerinde duruldu.19.09.2023

HAK-PAR Basın Bürosu