GÜNCEL

Fehmi Demir Halkımızın özgürlük mücadelesinde hep yaşayacak

Fehmi Demir Halkımızın özgürlük mücadelesinde hep yaşayacak

HAK-PAR eski Genel başkanı Fehmi Demir ölümünün 8. yılında Ankara Genel merkezde yapılan bir törenle anıldı.
Fehmi Demir HAK-PAR genel başkanlığı görevini yürütürken 15 Kasım 2006 yılında, düzenlenen bir parti etkinliğine katılmak üzere gittiği Mersin’de Damlama mevkiinde kaza geçirmiş ve olay yerinde yaşamını yitirmişti.
25. 10. 2023 tarihinde Ankara Genel merkez de gerçekleştirilen anmaya HAK-PAR eski genel başkanı Kemal Burkay ‘da katıldı.
Burkay; Nurettin Basut, Yavuz Koçoğlu, Bozan Erdem gibi pek çok değerli kadroyu da trafik kazalarında kaybettiklerine dikkat çekerek, Fehmi Demir’i de bir trafik kazasında kaybetmekten derin üzüntü duyduğunu aktardı. Kemal Burkay, Fehmi Demir’in çok değerli ve deneyimli bir kadro olduğunu vurguladı.
Törende konuşan HAK-PAR genel başkanı Düzgün Kaplan, Fehmi Demir’in yaşam öyküsünü ve başta Özgürlük Yolu hareketi, HAK-PAR olmak üzere pek çok Kürt kurumuna yaptığı katkıları özetledikten sonra şunları söyledi:
‘Fehmi Demir tüm yaşamını Kürt halkının özgürlük mücadelesine adamıştı.
Kuzeyde Kürt siyasetinde giderek büyüyen dejenerasyona direnerek, hedeflerinden şaşmadan, ideallerini pazarlık konusu yapmadan, tam bir dava adamı olarak yaşadı ve bize gururla taşıyacağımız bir mücadele mirası bıraktı.
İstikrarlı, dürüst, çalışkan ve fedakâr kişiliğiyle hepimizin üzerinde derin izler bırakan Fehmi Demir’i gururla örnek alıyor ve yürüttüğü mücadeleyi başarıya ulaştırmak için çalışıyoruz.
Fehmi Demir halkımızın özgürlük mücadelesinde hep yaşayacak
O’nu çok özlüyoruz.
Saygıyla özlemle anıyoruz.’
Yaklaşık 2 saat süren anmada Genel başkan yardımcısı Necati Bayram, Semra Günaydın ve eski genel başkan yardımcılarından Reşit Deli’de birer konuşma yaptılar.
25.10.2023

HAK-PAR Basın Bürosu

Post expires at 4:46am on Cumartesi Ekim 26th, 2024

About Post Author