3 C
Diyarbakır
Salı, Ocak 31, 2023

Türkiye Gençlik Konseyi HAK-PAR’ı ziyaret etti.

Yaklaşık okuma süresi: < 1 dakika

Türkiye Gençlik Konseyi adına Başkan Rıdvan Söylemez ve altı arkadaşı 11 Temmuz Perşembe günü HAK-PAR Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Genel Başkan Kemal Burkay ile görüştüler. HAK-PAR’ın Mithatpaşa Caddesi’ndeki yeni merkez binasında yapılan görüşmede Genel başkan yardımcısı Reşit Deli ile HAK-PAR Gençlik Komisyonu’ndan Zozan ve Dilan da hazır bulundular.

 

TGK heyeti, çözüm süreci ile ilgili olarak siyasi partileri ziyaret etmekte olduklarını, ilk ziyareti özellikle, barış ve çözüm için ciddi çabalar sarfeden HAK-PAR’a yaptıklarını belirttiler. Kendi örgütleri hakkında bilgi verdiler ve şu anda 74 ilde örgütlü olduklarını söylediler.

Burkay, konukların soruları üzerine, Kürt sorununun çözümüne ve şu andaki sürece ilişkin görüşlerini dile getirdi. PKK’nin silahları tümden bırakmasının yararını vurguladı; ama bunun tek başına çözüm olmadığını, çözüm için Kürt halkının tüm temel haklarının tanınmasını, devletin eşitlik temelinde yeniden yapılanmasını, bunun için de kapsamlı bir projeye ve köklü bir anayasa değişikliğine gerek olduğunu söyledi.

Burkay, bir soru üzerine de gezi olayları ilgili görüşlerini özetle dile getirdi. Gezi Parkı’na ilişkin çevreci duyarlığın haklı olduğunu, ama sonradan olayların çığırından çıktığını söyledi.

Haber Merkezi

İlgili İçerikler

Son Eklenenler

Salı, Ocak 31, 2023