GÜNCEL

Kamuoyuna

Kamuoyuna

Kürt yurtseverleri düzeysizliklere pirim vermemeli

Son günlerde özellikle sosyal medya üzerinden bir kez daha, Eski Genel başkanımız Sayın Kemal Burkay’a ve sayın Bayram Karaca başta olmak üzere Parti dostlarımıza, yurtsever kadrolara yönelik düzeysiz, kara çalma, çamura atma yöntemleriyle yapılan çirkin saldırıları esefle izliyoruz.

 

Kürt yurtseverleri, siyasetçileri, her zaman sömürgecilerin imha etme, cezalandırma, sürgün etme tehdit ve şantaj gibi sayısız baskılarının yanı sıra,   aşağılık, karalama ve itibarsızlaştırma kampanyalarıyla da yüz yüze kalmakta, bu duruma kimi zaman malum güçlerin teşviki ve yönlendirmesi ile Kürt cephesinden de düzeysiz katkılar sunulmaktadır.

Gerek kimi sosyal medya kullanıcılarının ve gerekse bazı internet sitelerinin, , Kürt siyasi kurumlarına ve kadrolarına sözde “eleştiri” adı altında, kendisini tatmin etmeye yönelik, tedavisi mümkün olmayan müzmin bir hastalığa dönüşmüş, hakaret ve küfür etmeyi mazur gösteren, teşvik eden tutumlarının ancak sömürgecileri ve Kürt halkının düşmanlarını sevindirecek bir tutum olduğunu belirtmek isteriz.

Bu tür karalamalar, çamur atma girişimleri geçmişte olduğu gibi bu gün de Sayın Kemal Burkay’ı, ya da Sayın Bayram Karaca’yı değil ancak kendilerini küçültür.

Kirli savaş, yarattığı yıkımın yanı sıra, her türlü değerin ayaklar altına alınmasını da doğal hale getirdi,  pek çok alan gibi, fikir üretme, eleştiri yapma, öneri geliştirme, propaganda ve haber yapma gibi alanlar da yozlaştırılmaya, kirletilmeye çalışıldı.

Yalanın, iftiranın, küfür ve çarpıtma ile her türlü akıl ve vicdandan uzak, kara çalmanın kanıksatıldığı, normal hele getirildiği bu süreçte, HAK-PAR olarak bir yerlere yaranmak derdinde olanların başta Kemal Burkay olmak üzere, Kürdistan özgürlük mücadelesine emek veren kadrolara yönelik bu saldırılarını kınıyoruz.

Hangi çevreden, düşünceden, inançtan olursa olsun Kürt yurtseverlerinin bu türden düzeysizliklere pirim vermemesi gerektiğini düşünüyoruz.

9 Nisan 2016

HAK-PAR Basın Bürosu

About Post Author