GÜNCEL

KOMKAR heyeti HAK-PAR’ı ziyaret etti.

KOMKAR heyeti HAK-PAR’ı ziyaret etti.

Münih KOMKAR başkanı Mehmet Ali Doğan ve Hollanda KOMKAR başkanı Sidar Bingöl HAK-PAR Genel Merkezini ziyaret ederek Genel Başkan Fehmi Demir ile görüştüler.

Ziyarete Genel başkan yardımcıları Arif Sevinç ve Necati Bayram’ın yanı sıra parti üyeleri Hasan Dağtekin ve Nevzat Teker ‘de katıldı.

KOMKAR’ derneklerinin hem diasporada yaşayan Kürdistanlılar için hem de ülke içinde Kürt halkının özgürlük mücadelesine büyük katkıları olduğunu, bundan böylede bu katkılarının süreceğine inandığını ifade eden Fehmi DEMİR, HAK-PAR’ın seçimlere katılma kararı aldığını, bu süreci, Kürtlerin kolektif haklarını kararlıca savunmanın bir platformuna dönüştürmek istediklerini anlattı.

Fehmi Demir “Kürt sorunu ulusal bir sorundur ve çözümü de bu çerçevede olmalıdır. Adil ve eşitlikçi bir çözüm mümkündür. Biz sorunların barışçıl yollarla diyalogla çözümlenmesinden yanıyız.

Biz Türkiye’nin yeniden yapılanmasını ve federal bir yapıya kavuşmasını istiyoruz

“Türkiye’ye demokrasi, Kürdistan’ özgürlük için; Federal Cumhuriyet İçin HAK-PAR” şiarıyla seçimlere katılırken demokrasiden, değişimden, özgürlüklerden yana herkesin desteğini istiyoruz.

Hollanda KOMKAR başkanı Sidar Bingöl de yaptığı konuşmada ziyaret sebeplerini, ve dayanışma dileklerini aktardı, Kürt halkının demokrasi ve özgürlük taleplerini, Kürt sorunun barışçıl demokratik çözümünü programının merkezine alan HAK-PAR’ın   başarılı olmasını dilediklerini ifade etti. “inanıyoruz ki HAKPAR seçimlerde de hedeflerine ulaşacak aynı zamanda   birlik ve beraberliğini de güçlendirerek çıkacaktır.” dedi  

Münih KOMKAR Başkanı Mehmet Ali Doğan, seçim süreçlerinin Kürt halkının özgürlük mücadelesi açısından iyi değerlendirilmesi gerektiğini, sömürgecilerin tuzaklarına karşı dikkatli olunmasının önemli olduğuna dikkat çekerek   “ hem parti içinde ciddi bir kenetlenme ve seferberlik içine girilmeli, hem de tüm yurtseverleri kucaklayacak bir söylem ve tutum içinde olmak gerekir” dedi

Sıcak ve dostane bir atmosferde geçen toplantı 2 saat sürdü. 28.02.2015

About Post Author