GÜNCEL

Hak-Par Merkezi Gençlik Komisyonu toplandı.

HAK-PAR Merkezi Gençlik Komisyonu 9 Şubat 2015 tarihinde ikinci toplantısını Diyarbakır il binasında gerçekleştirdi.

HAK-PAR Merkezi gençlik komisyonu toplantısına Genel başkan yardımcıları Arif SEVİNÇ ile Yusuf Servan KIZIL katıldılar. Arif Sevinç toplantı açılışında bir konuşma yaptı.

Sevinç konuşmasında şöyle dedi“ Gençlik, bir ulusun özgürlük mücadelesinde ve ulusal kurumlaşmasında belirleyici bir role sahiptir. Her ulusal mücadelenin başarısının altında gençliğin dinamizmi vardır. Sizler Kürt halkının özgürlük mücadelesinin geleceğisiniz. Bu gün halkımızın aleyhine olan koşulları düzeltme, onu sömürgeci esaretten kurtarma, Kürtlerin hak ve özgürlük mücadelesi önüne dikilen engelleri aşma ve tuzakları boşa çıkarma göreviyle karşı karşıyasınız. Bizim ihtiyaç duyduğumuz gençlik bilimsel yaklaşımı esas alan, halkını, kültürünü, ülkesini iyi tanıyan, yurtsever, devrimci, dünyadaki gelişmeleri takip eden, öz güveni yüksek, iradesini birilerine ipotek etmeyen, kendi iradesine sahip, yaratıcı bir gençliktir.

Tüm dünyada, genellikle, ulusal kurtuluş mücadelelerini başarıya ulaştıran halkların öncüleri 18-30 yaş arsındaki gençleridir. Sizler de tıpkı onlar gibi toplumunuzu dönüştürecek güce, enerjiye sahipsiniz. Size, Kürt halkının tarihi, onurlu, direngen mücadelesi esin kaynağı olsun. Önce kendi tarihinize, kendi kültürünüze yönelin ve bilimsel bir yaklaşımla önünüzü aydınlatın.

Sizler hem Partimizin hem de Kürt halkının geleceğisiniz.

HAK-PAR olarak sizlerle gurur duyuyor ve başarılı olacağınıza yürekten inanıyoruz.”

Birinci merkezi gençlik komisyon toplantısında alınan kararları değerlendiren Merkezi gençlik komisyonu, “ Gençlik Kurultayı” yapılması kararını gözden geçirdi. Yeni kararlar aldı ve görev bölümü yaptı.

Toplantıya katılan il temsilcileri şunlardı. Yusuf Servan Kızıl(Başkan), Azat Atmaca(Antep) , Hewal Yılmaz Temel (Dersim), Yusuf Rodi Eren(Van), Metin Miraz(Ağrı) , Dilan Şenay Yılmaz (İstanbul), Mustafa Vural(Diyarbakır), Muhamed Rojhat Kızıl (Şırnak), Fırat Kart(Adana), Cüneyt Eren(Isparta), Mehmet Ali Çalışkan(Diyarbakır).11.02.2015.

About Post Author