GÜNCEL

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ GENEL BAŞKANI SAYIN FEHMİ DEMİR İZMİR İL ÖRGÜTÜNÜ ZİYARET ETTİ!

26 Ekim 2014 tarihinde yapılan 6. Kongrede Hak- Par Genel Başkanlığına seçilen Fehmi DEMİR İl örgütlerinin faaliyetlerini yerinde görmek, örgüt üyeleri ve parti dostları ile sohbet etmek, güncel siyasi durumları değerlendirmek, gelecekte yapılacak çalışmalar konusunda görüş birliği sağlamak üzere yaptığı il ziyaretlerinin Ege bölgesi ayağını gerçekleştirmek üzere 22 Kasım 2014 tarihinde İzmir’e geldi.

Aynı gün İzmir Fuarı Gençlik tiyatrosunda saat 14 00 de, İzmir Ağrılılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin gerçekleştirdiği, Bir çok değerli şahsiyetin de hazır bulunduğu Ehmed’e Xani’yi anma ve anlama Paneline katıldı. Panel yönetileri Hak-Par genel başkanının salonda bulunduğunu tüm katılımcılara duyurdu. Bu duyuru ilgi ile karşılandı ve çoşkuyla alkışlandı.

Hak- Par Genel Başkanı Fehmi DEMİR 23 Kasım 2014 günü saat 13.00’de Hak ve Özgürlükler Partisi İzmir il binasında Parti üyeleri ve dostları ile bir araya gelip uzun bir söyleşi Yaptı. Konuşmasında 6. Kongre sonrasında yaptıkları program çerçevesinde İŞİD terör örgütünün Kobani’ yi kuşatması sonrası Türkiye ‘ye gelen Batı Kürdistan’lı Kürt kardeşlerin durumunu yerinde görmek üzere Suruç’a gittiklerini ve yerinde incelemelerde bulunduğunu belirtti. Bunu takiben İl örgütleri ziyaret çerçevesinde bir çok ili ziyaret ettikten sonra bugün İzmir’de bulunduklarını belirtti.

Sayın DEMİR konuşmasına devamla; “Biz kongreyi yaptık. Bundan böyle geleceğe yönelik çalışacağız. Amacımız partimizi daha ileri taşımaktır. Bu amaçla örgütlenme faaliyetlerine hız vereceğiz. Yönetim olarak bir çok ilçenin ataması için hazırlık yapıyoruz. Ayrıca yeni il örgütlerinin oluşmasına da hız vereceğiz. Önümüzdeki süreç bizim için çok önemlidir. Bilindiği gibi programımız ile her kesimi kucaklayan tek partiyiz. Kürt sorunu, alevi sorunu, kadın ve çevre sorunu, emek sorunu ve bu sorunların çözümü için somut çözüm önerilerine sahibiz. Bu anlamda 2015 genel seçimlerinde parti olarak sunduğumuz köklü çözümler kitlelere ulaştırılmalıdır.Bu seçimleri fırsata çevirmeliyiz.”dedi.

Daha sonra kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Sayın DEMİR, İl Yönetimi ile ilin sorunları ve ileriye yönelik neler yapılacağına dair bir toplantı yaptı.  23.11.2014

HAK-PAR

BASIN BÜROSU

About Post Author