GÜNCEL

Kürt ve Kürdistan alerjisi bir an önce son bulmalıdır.

Basına ve Kamuoyuna

Kürt ve Kürdistan alerjisi bir an önce son bulmalıdır.

17.11.2014 tarihinde İçişleri Bakanlığı’na resmi kuruluş başvurusunu yapan ve evraklarını veren PAK( Kürdistan Özgürlük Partisi) Kurucular kuruluna, görevliler tarafından yasal zorunluluk olan “alındı belgesi” nin verilmemesini, mevcut yasaları bile tanımayan, ayrımcı bir tutum olarak görüyor ve protesto ediyoruz.

Bu tutumun altında KÜRDİSTAN ismine duyulan tepkinin olduğu aşikardır.

PAK, henüz resmi kuruluş dilekçesini vermeden “ İleri demokrasi” söylemlerini dillerinden düşürmeyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı sayın M.Ali Şahin’in “KÜRDİSTAN”  ismi söz konusu olduğunda gösterdiği tepki, Türkiye’de demokrasinin, düşünce ve örgütlenme özgürlüğünün sınırlarının ne kadar dar ve sadece “Türk” etnisitesiyle çerçevelendiğini göstermektedir.

 

Sayın Şahin’in; “Eğer siz Türkiye Cumhuriyeti içinde başka bir yapı oluşturmayı planlıyorsanız böyle bir parti mümkün değil. Siyasi Partiler Kanunu’na aykırıdır. Kurulmasına izin verilmez, kurulsa bile Anayasa mahkemesine götürülür. “   sözleri İleri “demokrasi”nin  nasıl bir karikatüre dönüştüğünü göstermektedir.

HAK-PAR olarak; Türkiye Devletinin yöneticilerinin Kürt ve Kürdistan alerjisinden bir an önce kurtulmalarını diliyor, devletin  şiddet içermeyen her türlü düşüncenin ifade ve örgütlenme  özgürlüğünü kabul ettiğine dair  altına imza attığı uluslararası antlaşmaların gereğini yapmasını bekliyoruz.

PAK (Kürdistan Özgürlük Partisi) ile dayanışmamızı ifade ediyoruz.

19 Kasım 2014

Hasan Şeşeoğulları

Hak Ve Özgürlükler Partisi

HAK-PAR

Genel Başkan Yardımcısı

About Post Author