GÜNCEL

Burkay Mazgirt ve Hozat’ta halkla sohbet etti

Dün geceyi Dersim merkezinde (Tunceli’de) geçiren HAK-PAR Genel Başkanı ve beraberindeki parti heyeti bugün Dersim’in Mazgirt ve Hozat ilçelerini ziyaret ederek halkla sohbet ettiler. Heyette Genel Başkan Yardımcıları Fehmi Demir, Reşit Deli, Derviş Korkmaz ile Karakoçan İlçe Başkanı Cihan Baykara, Hozat Belediye Meclis adayları Adil Yeter, Ulaş Aslan ve Cenan Yıldız ile Mazgirt İl Genel Meclisi Üyesi Derya Burkay da vardılar.
Heyet, Parti otobüsü eşliğinde ve 3 otomobille sabah saat 10 dolayında Mazgirt’e geldi ve halk tarafından sıcak bir ilgiyle karşılandı. Burkay arkadaşlarıyla birlikte ilçe meydanındaki bir kahvenin önünde oturup çay içti ve hemşerileri ile güncel gelişmeler ve HAK-PAR’ın seçim çalışmaları üzerine sohbet etti. İlçe Belediye Başkanı da bunlar arasında idi. Bu arada Parti otobüsü Kürtçe müzik ve anonslar eşliğinde kasabayı dolaştı.

Heyet daha sonra Pertek ve Hozat’a gitmek üzere Mazgirt’ten ayrıldı. Keban Baraj Gölü kıyısındaki bahçeleriyle ünlü Pertek’te çiçek açmış badem ve kaysı ağaçları kenti çepeçevre donatmıştı. Parti konvoyu Kürtçe-Türkçe müzik ve anons eşliğinde Pertek içinde tur attıktan sonra Hozat’a yöneldi. Burkay ve arkadaşları Hozat’a ulaştıklarında şehir merkezinde arabalarından inip esnafı selamlayarak Parti bürosuna yürüdüler. Halk HAK-PAR heyetine ve daha 1960’lı yıllardan tanıdığı Burkay’a sıcak bir ilgi gösterdi. Hozat Belediye Başkanı’nın yanı sıra CHP İlçe Başkanı da kalabalık bir heyetle Burkay’a hoş geldin ziyaretinde bulundular ve güncel gelişmeler üzerine sohbet edildi.

Daha sonra Burkay ve arkadaşları Hozat’lı hemşehrilerine ve Partililere veda ederek Pertek üzerinden Elazığ’a geçtiler.

HAK-PAR Basın Bürosu

16 Mart 2014


About Post Author