GÜNCEL

HAK-PAR Elazığ Belediye Başkan Adayı Siracettin Sarı Hamburg’da konuştu

Dengê Kurdistan / Hamburg

HAK-PAR’ın Elazığ Belediye Başkan Adayı Siracettin Sarı, Hamburg’da konuşmacı olduğu konferansta yaklaşan yerel seçimlere ilişkin bilgi verdi. KOMKAR Hamburg Derneği tarafından hazırlanan konferansta konuşan Siracettin Sarı, HAK-PAR’ın seçim çalışmaları ve politikalarıyla ilgili konuştu.

Moderatörlüğünü KOMKAR Almanya MYK Üyesi Şeref Akgül’ün yaptığı ve 9 Şubat 2014 tarihinde KOMKAR Hamburg dernek salonunda gerçekleşen konferansa yoğun bir ilgi vardı. HAK-PAR’ın Elazığ Belediye Başkan Adayı Siracettin Sarı, HAK-PAR’ın yaklaşan yerel seçimlere geniş bir alanda katılacağını, mümkün olan her yerde aday gösterildiğini, bunların zaten basına da yansıdığını, ama bazı yerler için aday tespit çalışmalarının sürdüğünü, onların da kısa bir zaman içinde sonuçlanacığını belirtti. Birçok yerde belediye başkan adaylarının yanı sıra çok sayıda il genel meclisi adayı da göstereceklerini açıklayan Sarı, “HAK-PAR’a verilecek her oy büyük bir önem taşıyor. ‘Güçlüye değil, doğruya oy verin’ şiarıyla HAK-PAR’ın diğer tüm partilerden farklı olan siyasi anlayışını, doğru ve güçlü programını, gerçekçi çözüm önerilerini kitlelere taşımak için yoğun bir çalışma yürütüyoruz” dedi.

Ülkedeki kamplaşma ortamının insanların doğru seçim yapmasına engel bir durum teşkil ettiğine de değinen Siracettin Sarı, “HAK-PAR mevcut siyasi partiler içerisinde federatif çözümü savunan tek partidir. HAK-PAR’ı diğer partilerden ayıran bu eşitlikçi, gerçekçi ve doğru çözüm modelinin kitlelerin zihninde yer edinmesi için seçimi önemli bir fırsat olarak görüyoruz. HAK-PAR sadece adıyla değil, siyasi duruşu ve siyasi çözüm önerileriyle de insanların zihninde yer edinsin istiyoruz. Çağa uygun, ileri ve gerçekçi bir programa sahip olan partimiz HAK-PAR’ın farkını topluma iyi anlatabilirsek, bunun olumlu sonuçlarını er ya da geç alırız” dedi.

Siracettin Sarı, konuşmasının sonlarında ise, yurtdışında HAK-PAR’ı destekleyen insanlarımızın maddi desteğinin önemi kadar, manevi desteklerinin de büyük önem taşıdığının altını çizdi.


HAK-PAR’ın Elazığ Belediye Başkan Adayı Siracettin Sarı, “Neredeyse diğer tüm partiler devasa olanaklara sahipler. HAK-PAR ne yazık ki diğer partiler gibi güçlü maddi imkanlara sahip değil. Bu nedenle bu seçim yarışı eşit olmayan bir şekilde sürüyor. Ama HAK-PAR’ın diğer partilerden daha güçlü olan bir programı var. Bu farkı zaten seçim bildirgesinde de yeterince göze çarpıyor. Bunu toplumun tümüne anlatmak istiyoruz. Yurtdışındaki insanlarımızın her türlü desteği çok önemlidir. Geniş kitlelere ulaşabilmemiz için maddi destek elbet başta gelmektedir. Ama maddi desteğin yanı sıra manevi destekler de çok önemlidir. Örneğin imkanı olan arkadaşlarımız ülkeye gelip çalışmalara omuz verebilirler. Gelemeyenler sunacakları maddi destekle birlikte ülkede tanıdıkları eş, akraba ve dostlarının HAK-PAR’a oy vermelerini sağlayabilirler.” dedi. Sarı’nın konuşması ilgiyle dinlendi ve coşkuyla alkışlandı.

Konferanstan sonra da KOMKAR Hamburg tarafından konferansa katılanlara yemek ikram edildi.

About Post Author