GÜNCEL

İŞİD’i de, Onu yaratan, katliamlarında rolü olanları da lanetliyoruz.

Şengal Katliamının 4. Yıldönümü:

 

İŞİD’i de, Onu yaratan, katliamlarında rolü olanları da lanetliyoruz.

 

Ortadoğu’nun kirli bataklığında türetilen İŞİD Terör Örgütü 3 Ağustos 2014 tarihinde Güney Kürdistan’ın Şengal bölgesine saldırdı ve bütün dünyanın gözleri önünde büyük bir soykırım gerçekleştirdi.

Şengal’de yaşayan   Êzdî’ler bir kez daha toplu katliama uğradılar.

Bini aşkın Êzdî’nin katledildiği, 360 bininin ise göç etmek zorunda bırakıldığı soykırım girişiminde, yarısı kadın ve genç kız olmak üzere 6 binin üzerinde Êzdî de esir alındı.

 

O günden bu yana çeşitli girişimlerle birçoğu kurtarılsa bile, İŞİD Terör Örgütünün elinde 1440’ı kadın 3 bin 102 kişi halen esir tutulmaktadır.

 

Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin komuta ettiği peşmerge gücünün, 31 Ekim 2015 tarihinde başlayan ve 13 Kasım 2015’te zaferle sonuçlanan operasyonu ile İŞİD Şengal’den temizlense de yarattığı acı ve tahribat hala tazeliğini koruyor.

 

Hak ve Özgürlükler Partisi HAK-PAR olarak;

 

Şengal’de gerçekleşen Êzdî katliamının 4.yıldönümü dolayısıyla, karanlık, vahşi, çağdışı terör örgütü İŞİD’i ve onu yaratan, kendi kirli emelleri için destekleyen, silahlandıran, yönlendiren ve yönetenleri; görmemezlikten gelerek katliamlarda rolü olanları bir kez daha lanetliyoruz

 

02.08. 2018

HAK-PAR

Basın Bürosu

About Post Author