GÜNCEL

Kovancılar’daki kaza büyük üzüntü yarattı

logo.jpg - 53.82 Kb

Dikkatsizlik ve tedbirsizlik bir kez daha iki aileyi, dostlarını ve partimizi yasa ve üzüntüye boğdu.

3 Mart günü akşamı Kovancılar-Bingöl yolu üzerinde meydana gelen kazada 5 can yitirildi, iki kişi de yaralandı. Ölenlerden biri Kovancılar İl Genel Meclisi adayımız Emrullah Etdöğer’in yeğeni, genç arkadaşımız İbrahim Aslan’dı. Diğer dört kişi ise Muş’un Korkut ilçesinden ve  aynı aileden kişilerdi.

Olay Kovancılar’a bağlı Hoşmat Köyü yakınlarında İbrahim Aslan’ın kullandığı minibüsün karşı yönden gelen otomobil ile kafa kafaya çarpışması sonucu meydana geldi. Minibüsü kullanan İbrahim Aslan ile otomobildeki aynı aileye mensup Nesim Demir, eşi Nazime Demir ve çocukları Mesut ile Kübra olay yerinde öldüler. Minibüste olan Yunus Yüksel ile otomobildeki diğer bir kişi ise yaralı olarak hastahaneye kaldırıldılar. Minibüs, Kovancılar İl Genel Meclisi Adayımız Emrullah Etdöğer’in seçim çalışmaları nedeniyle köyleri dolaşmakta idi. Demir ailesi ise Muş’tan Kahramanmaraş’a gitmekte idiler.

Bu acı kazada genç yaşında hayatını yitiren İbrahim Aslan yakınlarının, çevre köylülerin ve Elazığ, Diyarbakır ve Dersim’den gelen HAK-PAR’lı  arkadaşlarımızın oluşturduğu kalabalık bir kitle tarafından kendi köyünde toprağa verildi. Demir ailesinden vefat eden dört kişi ise Muş’a götürülüp köylerinde defnedildiler.

Bu acı olay nedeniyle Etdöğer ve Aslan ailelerine ve yine kazada yakınlarını yitiren Demir Ailesine başsağlığı diler, acılarını paylaşırız. Yaralılara ise acil  şifalar dileriz.

Hak ve Özgürlükler Partisi

6 Mart 2014

About Post Author