HAK- PAR Merkez Kadın Kolları Çalıştay’ı Düzenlendi

8 Şubat Cumartesi günü saat 10.00’da Hak ve Özgürlükler Partisi Merkez Kadın Kolları öncülüğünde düzenlenen Çalıştay’a Türkiye genelindeki HAK-PAR İl Örgütleri Kadın Kolları temsilcileri katıldı.

Çalıştay’ın 4 ana gündem maddesi;

1- Siyasal örgütlenmelerin şekillenmesi ve yürütülmesinde kadının rolü ve sorunları,

2- Seçimlerde HAK-PAR kadınlarının rolü, sorunları ve önerileri,

3- 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlik programının hazırlanması,

4-HAK-PAR Merkez Kadın Kolları Çalıştay’ının sonuç bildirisinin hazırlanmasıdır.

 

HAK-PAR Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çelik yaptığı açılış konuşmasında çalıştaya ilişkin HAK-PAR Genel Başkanı Sayın Kemal Burkay’ın başarı dileklerini iletti.

Birinci ana gündem maddesine ilişkin konuşmayı yapan HAK-PAR Başkanlık Kurulu Üyesi Seher Erol konuşmasında Türkiye’de Kürt ve Kadın olmanın zor olduğunu dile getirdi. HAK-PAR’daki kadın sayısının gittikçe arttığını ve artacağının altını çizen Seher Erol tüm il kadın temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Kadın haklarının tarihten bugüne siyasal örgütlenmelerde ilerlemesi üzerine konuşan Ayşe Çelik 2000 yılı öncesi ve sonrası değişikliklerinin gözle görünür derecede olduğunu ve HAK-PAR olarak da bu ılımlı ortamdan etkilendiklerini belirtti.

İkinci oturumda HAK-PAR il örgütlerinden gelen il kadın temsilcileri örgütsel durumlarını, sorunlarını ve önerilerini sundu. Çalıştay’da kadın kolları üyeleri genel olarak seçim sürecinde HAK-PAR’lı kadınların kendi imkanları dahilinde oy kitlesini arttırması gerektiğinin ve bu süreci HAK-PAR’lı kadınların en iyi şekilde değerlendirmeleri gerektiğini vurguladılar.

Son olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün HAK-PAR İl Kadın Kollarınca tüm illerde, en etkili biçimde, alanlarda kutlanması kararı alındı.

 

09 Ocak 2014

HAK-PAR HABER MERKEZİ

About Post Author

Scroll to Top