GÜNCEL

HAK-PAR’ın seçim çalışmaları

Siverek-Urfa

HAK-PAR heyeti 21 Ocak Salı günü sabahı Mardin’den Diyarbakır yoluyla Siverek’e geçti. Heyet kent girişinde Siverek Belediye Başkan Adayı Ali Tüysüz ile parti üye ve taraftarları tarafından karşılandı, uzun bir konvoy halinde, parti otobüsünden yapılan müzik yayını, parti marşı ve Kürtçe-Türkçe anons eşliğinde kente girdi, halkı selamladı. Uzun bir turun ardından kent çıkışında mola verildi ve daha sonra Urfa yönünde yola devam edildi. Anonsda şöyle dendi:

“Aziz Siverek halkımız, merhaba! Biz Hak ve Özgürlükler Partisi heyeti olarak şu anda şehrinizdeyiz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Burkay da bizimle birlikte. Parti olarak önümüzdeki yerel seçimlere katılıyoruz. Siverek Belediye Başkanı Adayımız Sayın Ali Tüysüz’dür. Seçimlerde sizin desteğinizi bekliyoruz.

“ HAK-PAR özgürlüğün ve barışın partisidir. HAK-PAR demokrasinin ve değişimin partisidir. Biz Kürt sorununun eşitlik temelinde çözümünü istiyoruz. HAK-PAR sizin partinizdir.”

HAK-PAR heyeti Hilvan’dan da yine parti marşı eşliğinde geçti ve Şükrü Çelik’in partimizin Hilvan Belediye Başkan Adayı olduğunu duyurdu. Urfa girişinde HAK-PAR heyetini aralarında HAK-PAR Urfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sinan Bingöl ile Karaköprü Belediye Başkan Adayı Bekir Işık’ın da olduğu il örgütü mensupları karşıladılar. Parti konvoyu Karaköprü ilçesi ve Urfa içinden de yine parti marşı ve Kürtçe-Türkçe anons eşliğinde adaylarını duyurarak geçti ve HAK-PAR İl binasına gidildi. Orada Genel Başkan Kemal Burkay Kürtçe olarak yaptığı konuşmayla seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi, seçimden beklentilerini anlattı ve partililerin ve konukların sorularını cevaplandırdı.

Heyet geceyi Urfa’da geçirecek. Yarın seçim çalışmalarını Urfa çevresinde sürdürecek ve Gaziantep’e geçecek.

21 Ocak 2014

HAK-PAR Basın Bürosu

About Post Author