GÜNCEL

HAK-PAR’ın seçim çalışmaları sürüyor

Batman-Mardin

Hak ve Özgürlükler Partisi’nin seçim çalışmaları sürüyor. Genel Başkan Kemal Burkay’ın başkanlığındaki Parti heyeti 19 Ocak günü Parti otobüsü ve otomobillerle Batman’a geçti. HAK-PAR marşı ve Kürtçe-Türkçe anons eşliğinde kent içinde tur atıldı, Kürtçe-Türkçe seçim broşürü ile el ilanları dağıtıldı. Daha sonra Parti İl Merkezi’nde Partililer ve konuklarla sohbet edildi.

Parti konvoyu daha sonra Hasankeyf, Gerçüş, Midyat ve Ömerli üzerinden Mardin’e geçti. Tüm bu merkezlerde Kürtçe Türkçe anonsla HAK-PAR’ın seçimlere girdiği duyuruldu ve adaylar tanıtıldı.

Geceyi Mardin’de geçiren Parti heyeti ertesi gün, Cizre, Nusaybin ve Kızıltepe’ye uğradı. Buralarda da Parti otobüsünden yapılan anonslar ve parti marşı eşliğinde kent içinde tur atıldı, adaylar tanıtıldı, Kürtçe-Türkçe seçim broşürü ile el ilanları dağıtıldı, partililerle ve halktan insanlarla görüşüldü, sohbet edildi ve akşam Mardin’e dönüldü.

Gezi ve seçim çalışmaları sırasında uğranılan her yerde insanlarımız HAK-PAR heyetini gözle görülür biçimde sıcak bir ilgiyle karşıladılar.

HAK-PAR’ın seçim gezisi yarın Urfa yönünde devam edecek.

21 Ocak 2014

HAK-PAR Basın Bürosu

About Post Author