GÜNCEL

Ergenekoncu site ve Goebbels’in talebeleri…

 

HAK-PAR Genel Başkanı Kemal Burkay ile bir grup Başkanlık Kurulu ve Parti Meclisi üyesinden oluşan heyet, 27 Ekim’de başlattığı Özgürlük ve Barış Yürüyüşü’nü 4 Kasım’da Mersin etabıyla tamamlayarak Ankara’ya döndü.

 

Memnuniyetle belirtelim ki gezi planlandığı gibi geçti. Heyet gittiği her yerde halkın ilgisiyle karşılandı ve mesajını kitlelere iletebildi.

 

Ancak öteden beri Partimize ve Genel Başkanımız Burkay’a karşıtlığıyla bilinen bir sitenin, bu başarılı eylemi gölgelemeye yönelik çabasına tanık olduk. Bu site Dersim’de kimsenin Burkay’ı dinlemeye gelmediğini, alanın boş olduğunu ileri sürdü. Burkay ve HAK-PAR karşıtlığıyla malul diğer bazı çevreler ise mal bulmuş mağribi gibi bu yalanın üstüne atladılar.

Oysa Dersim’de de, gidilen hiçbir yerde de miting yapılmadı, herhangi bir miting hazırlığı olmadı. Bu, otobüs ve otomobillerle kent içinde tur atılarak ve anons yapılarak, yer yer yürüyüp bildiri dağıtılarak yapılan bir eylemdi. Ama bu yürüyüş sırasında bazı yerlerde, Parti binaları önünde veya oraya yakın yerlerde toplanan kitleye yönelik selamlama yapıldı. Dersim’de de böyle oldu. Partililer ve kitle trafiğin sürdüğü yolun bir tarafında toplanmıştı. Burkay da otobüs üzerinden onları selamlayarak kısa bir mesaj verdi.

Bunu miting diye göstermek, hele hele “Dersim’de Burkay’ı kimse dinlemedi” demek tam bir sahtekârlıktır. Birçok sitenin yanı sıra, bizzat HAK-PAR sitesinde yer alan resimler de bunun yalan olduğunu açık biçimde gösteriyor.

Yöneticileri Ergenekon davasında yargılanan, yani derinlerle ilişkili bu sitenin Burkay’a ve partimize düşman tavrını anlıyoruz. Onların bu tavrı yeni değil. Darbeciliği devrimcilik sanan bu kesim, altlarından kayıp giden zeminin acısıyla darbe karşıtı, demokrasi ve değişim yanlısı herkese öfke duyuyor. Ama zaman değişti ve onların derdine çare yok.

Bu tür uydurma ve çarpıtmalara sığınan diğerlerinin durumunu da anlıyoruz. Bu ülkede bazılarının siyaset anlayışı böyle. Onlar Goebbels’in talebeleri…

HAK-PAR Haber Merkezi

About Post Author