GÜNCEL

Özgürlük ve Barış Yürüyüşü Malatya-Elazığ etabı

28 Ekim 2013HAK-PAR Haber merkeziGeceyi Elazığ’da geçirecek olan heyet yarın sabah Dersim’e geçecektir. İl Merkezinde Burkay yerel ve ulusal medya’nın hazır bulunan mensuplarına gezisiyle ilgili demeç verdi ve sorularını cevaplandırdı.

 

 

Elazığ girişinde Elazığ İl yöneticileri ve partililer tarafından karşılanan heyet, yine konvoy halinde ve HAK-PAR marşı ve Kürt müziği eşliğinde Hürriyet Caddesi’nden geçip halkı selamlayarak Elazığ İl Başkanlığı’na geldiler. Elazığ’da da Parti konvoyu halkın ilgisiyle karşılandı. Parti konvoyu şehir içinde geniş bir tur attıktan sonra Malatya İl Başkanlığı’na bir kilometre kala Partililer otobüsten inerek “Özgürlük ve Barış Yürüyüşü” yazılı önlükleriyle bildiri dağıtarak İl Başkanlığı’na kadar yürüdüler.

Malatya halkı yürüyüşe büyük ilgi gösterdi. İl Merkezinde Malatya İl yöneticileri ve üyelerle sohbet eden Burkay ve arkadaşları daha sonra Elazığ’a hareket ettiler.Şimdi HAK-PAR zamanı!Yeni ve demokratik bir anayasa için HAK-PAR!Anadilde eğitim için HAK-PAR!Yeni bir siyaset tarzı için HAK-PAR!Biz sorunların şiddet ve çatışma ile değil, barışçı çözümünden yanayız.

HAK-PAR Demokrasinin ve barışın partisidir.HAK-PAR özgürlüğün ve değişimin partisidir.“Hak ve Özgürlükler Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Burkay ve Başkanlık Kurulu üyeleri şu anda şehrinizdeler ve sizleri selamlıyorlar.

“Sevgili Malatyalılar, Merhaba!Geceyi Darende de geçiren heyet, sabahleyin Malatya girişinde Malatya ve Diyarbakır’dan gelen Partililer tarafından karşılandı. Partililerin oluşturduğu konvoy, HAK-PAR marşı ve Kürt müziği eşliğinde şehre girdi.

Parti otobüsünden yapılan anonsla Malatya halkı selamlandı. Söz konusu selamlamada şöyle dendi:Hak ve Özgürlükler Partisi’nin 27 Ekim günü başlattığı Özgürlük ve Barış Yürüyüşü’nün 2. Günü olan 28 Ekim’de Genel Başkan Kemal Burkay ve beraberindeki heyet Malatya ve Elazığ’a uğradı.About Post Author