GÜNCEL

Burkay: Abdülmelik Fırat hayatını halkımızın hak ve özgürlükleri için mücadeleye adadı

Genel Başkanımız Kemal Burkay’ın Abdülmelik Fırat’ın dördüncü ölüm yıldönümü nedeniyle Diyarbakır’da düzenlenen anma toplantısına gönderdiği mesaj.

 

Anma Toplantısına

Değerli arkadaşlar,

Şu günlerde bazı görüşmeler nedeniyle Güney Kürdistan’dayım. Bu nedenle Partimizin kurucusu, ilk Genel Başkanı ve daha sonra da Onursal Başkanı olan merhum Abdülmelik Fırat’ın ölüm yıldönümü nedeniyle 29 Eylül 2013 günü Diyarbakır’da düzenlenen toplantıya ne yazık ki katılamıyorum.

Merhum Abdülmelik Fırat Kürt halkının saygıdeğer bir ailesindendi, Kürdistan tarihinde ve Kürt halkının mücadelesinde saygın bir yeri olan Şeyh Sait’in torunu idi. Hayatını halkımızın hak ve özgürlükleri için mücadeleye adayan, ömrünün son dönemini de aynı adı taşıyan Partimizin kurucu ve yöneticisi olarak geçiren, yurtsever güçlerin doğru bir kanalda birliği için çaba gösteren değerli bir yurtseverdi.

Onun adı şimdiden Kürt tarihine mal oldu. Biz de Partimizin devam edegelen mücadelesi ile onun amaçları yönündeki yürüyüşümüzü sürdüreceğiz.

Nur içinde yatsın ve gözü arkada kalmasın. Özgürlük ve eşitlik mücadelemiz durmayacak. Kürt halkı da hakkı olan özgürlüğe, barışa, insanca ve onurlu yaşama eninde sonunda ulaşacak.

Kemal Burkay

HAK-PAR Genel Başkanı

29 Eylül 2013-09-28

About Post Author