GÜNCEL

HAK-PAR Özgürlük ve Barış Yürüyüşü başladı

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR)’ın 14 ili kapsayacak olan  “Özgürlük ve Barış Yürüyüşü”, 27 Ekim 2013 tarihinde (bugün) Ankara’da yapılan basın açıklamasıyla başladı.

HAK-PAR Genel Merkezi önünde yapılan, ülkemizin her alanda hak ve özgürlük, yani gerçek bir demokrasi isteyen, barış isteyen, iş, ekmek ve insanca bir yaşam isteyen tüm kadınları ve erkeklerine çağrısıyla başlayan basın açılamasında; “Biz HAK-PAR olarak buna talibiz. İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’nde yazılı tüm hakların bu ülkede eksiksiz gerçekleşmesini istiyoruz. Avrupa Birliği standartlarında çağdaş, ileri bir demokrasiyi savunuyoruz. AB üyeliği için gerekli reformların bir an önce tamamlanmasını istiyoruz. Biz HAK-PAR olarak sorunların barışçı ve uygarca yöntemlerle çözülmesini istiyoruz.

Bunun için kavgaya, şiddete değil, yeni bir anlayışa ve değişime ihtiyaç var. Biz değişimin partisiyiz. Bu ülkenin özgürlük ve barış isteyen, değişim isteyen tüm kadınları ve erkekleri, Bunun için el ele verelim, kaderimizi değiştirelim” denildi.

Basın açıklamasının ardından HAK-PAR yöneticileri parti otobüsüyle Malatya’ya uğurlandılar.

HAK-PAR

BASIN BÜROSU

About Post Author