GÜNCEL

HAK-PAR Heyeti Bese Platformu’nu ziyaret etti

HAK-PAR Genel Başkanı Kemal Burkay başkanlığındaki bir HAK-PAR heyeti bugün İstanbul’da Kürt işadamlarının oluşturduğu Bese Platformu’nu ziyaret etti.

Söz konusu platforma mensup bir grup iş adamı, HAK-PAR 5. Kongresi’nde Genel Başkanlığa seçilen Burkay’ı İstanbul’da ziyaret edip kutlamışlardı. Böylece bu görüşme bir iadeyi ziyaret niteliğinde idi.

 

HAK-PAR heyetinde Genel Başkan Yardımcısı Nusret Güven,  İstanbul İl Başkanı Semra Arcan Gökçen ile İl Sekreteri Veysi Tetik de hazır bulundular.

Görüşme Ağrı Dernekleri Federasyonu’nun Aksaray’daki Merkez binasında yapıldı. Görüşmeye Bese Platformundan ve Ağrı Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulun üyesi Nesim Arslan, Bese Platformu’ndan Batman Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Yıldız, Bese Platformu Sözcüsü Abdullah İslamoğlu, Ağrı Federasyonu yönetiminden Bayram Acar, Van Derneği Başkanı Yusuf Tuncil, Muş Vakfı Genel Sekreteri Şerafettin Ekici, Doğubeyazıt İncesu Dernek Başkanı Osman Dinçer,  Marva Vakfı Başkanı Av. Remzi Yedikardeş, Marva Vakfı Müdürü Engin Palancı, Ağrı Federasyonu’nundan Mehmet Yaltap ile Ağrı Yankı Gazetesi İmtiyaz Sahibi Filiz Demir katıldılar.

Toplantının başında Ağrı Federasyonu’nun yöneticileri federasyon konusunda bilgi verdiler. Federasyonlarının değişik görüşlerde hemşehrileri bir araya getiren bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söylediler. Burkay da HAK-PAR’ın temel özelliklerine değindi ve HAK-PAR programında yer alan federal çözüme,  son demokratikleşme paketine ve barış ve çözüm sürecine ilişkin olarak son dönemde ortaya çıkan sorunlara dair gelen soruları cevaplandırdı. Toplantı sıcak bir ortamda sohbet havasında 3 saate yakın devam etti.

23 Ekim 2013

HAK-PAR İstanbul

About Post Author