HAK-PAR heyeti Kürdistan Bölge Başkanı’nı ziyaret etti

Genel Başkan Kemal Burkay’ın başkanlığındaki HAK-PAR heyeti bugün (26 Eylül-Perşembe) Kürdistan Bölge Başkanı Sayın Mesud Barzani’yi Serê Reş’teki makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette Genel Başkan Yardımcıları Fehmi Demir, Bayram bozyel, Reşit Deli ve Mehmet Celal Baykara da hazır bulundular. Heyet bir saat süreyle Sayın Barzani ile Kürt siyasetinin gündeminde olan konuları konuştu. Toplantıda Kürdistan Demokrat Partisi Politbüro Üyesi, aynı zamanda Bölge Başkanlığının Diş İlişkiler Sorumlusu Dr. Kemal Kerküki ile KDP’nin Ankara Temsilcisi Ömer Mirani de hazır bulundular.

 

Burkay Kürdistan’da yapılan son seçimler nedeniyle Bölge Başkanı Sayın Mesud Barzani’yi kutladı ve şöyle dedi: “Kürdistan bölgesi bir kez daha demokratik bir seçim gerçekleştirdi. Bölgede serbestçe çalışan tüm partiler bu seçimlerde yer aldılar ve seçim sükunet içinde geçip sonuçlandı. Bu, Federe Kürdistan halkımız için büyük bir başarıdır, aynı zamanda bölge ülkeleri için de demokrasi alanında güzel bir örnektir.”

Daha sonra söz Türkiye’de ve Kuzey Kürdistan’da önümüzdeki yıl yapılacak olan seçimlere, bunun yanı sıra Kürt sorununun çözümü ve barış için gösterilen çabalara geldi. Burkay ve arkadaşları bu konularda bilgi verdiler. Yine Batı Kürdistan’daki durum ve Ulusal Kongre konusu da gündeme geldi ve konuşuldu. Her iki taraf da bu konularda görüşlerini dile getirdiler ve Kuzey’de savaşın sona ermesinin ve Kürt sorununa barışçı ve adil bir çözüm bulunmasının önemini dile getirdiler. Toplantı sıcak bir ortamda sona erdi.

Burkay ve beraberindeki heyetin Kürdistan’daki ziyaretleri devam ediyor. Heyet önümüzdeki Cumartesi günü de Kürdistan Demokrat Partisi Politik Bürosunu ziyaret edecek.

HAK-PAR Basın Bürosu

26 Eylül-Hewlêr

About Post Author

Scroll to Top