GÜNCEL

Dr Koço Elbistan Kırıkhan’da Toprağa verildi

04 Temmuz 2013 tarihinde, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Dr. Koço’ın  Elbistan’ın cenazesi, İstanbul’da yapılan törenin ardından İskenderun’a gönderildi.

 

Şahkulu Sultan Dergahı’nda yapılan cenaze törenine Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Kemal Burkay, Başkanlık Kurulu Üyesi Nusret Güven, Parti Meclisi Üyeleri, İl ve İlçe yöneticileri ile partililer ve Elbistan’ın sevenleri katıldı. HAK-PAR Genel Başkanı Kemal Burkay, törende bir konuşma yaptı.  İstanbul’daki törenden sonra karayoluyla İstenderun’a götürülen cenaze, İskenderun Cemevi’nde düzenlenen törenin adından doğum yeri Kırıkhan’da toprağa verildi.

“Özgürlük Yolu Hareketi”nin emektarlarından Mehmet Elbistan’ın da ağabeyi olan Dr. Koço Elbistan’ın cenaze törenine, kalabalık bir kitle, çeşitli siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin yanı sıra HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı Arif Sevinç, PM üyeleri Hüseyin Özdemir, Sabri Serin, Mahmut Döğer’inde aralarında bulunduğu çok sayıda HAK-PAR üyesi de katıldı.

About Post Author