GÜNCEL

HAK-PAR İstanbul İl Yöneticileri AK-EL Vakfı’nı ziyaret etti

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) İstanbul İl yöneticileri, (AK-EL) Akçadağ-Elbistan Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nı ziyaret ettiler.

İstanbul İl Başkanı Av. Semra Arcan Gökçen, İl Sekreteri Veysi Tetik ile Kamer Beysülen’den oluşan HAK-PAR heyeti, 30 Mayıs 2013 tarihinde AK-EL Vakfı’nı ziyaret ettiler.

 

Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarete AK-EL Vakfı Başkanı İbrahim Yirik ve Başkan Yardımcısı İrfan Özbek’in yanısıra Yönetim Kurulu Üyeleri; İbrahim Karaoba, Haydar Şahin, İbrahim Sever, Kemal Çelik, İbrahim Doğan, Ali Has, Kalender Polat, Ergül Altan, Hasan Soysülen, Av. Leyla Han Tüzel, Sait Akkuş, Seyit Ali Durmaz, Süleyman Çiftçi ve Mehmet Durmuş katıldı.

Ziyarette; AK-EL yöneticileri, HAK-PAR politikalarının barışçıl olduğunu ve kendilerinin de bu politikaları desteklediklerini belirterek “gelinen süreçte siyaset dilinin de yumuşak olmasını, barışçı olmasını” temenni ettiler.

HAK-Par İl Başkanı Av. Semra Arcan Gökçen; silahların susturulmasının desteklediklerini ancak bunun Kürt sorununu çözemeyeceğini belirterek; “ Silahların susturulması Kürt sorununun çözümü değildir. Asıl çözüm ve asıl barış Kürt Halkının temel haklarının tanınmasıyla mümkün olacaktır” dedi.

Ziyaretin sonunda HAK-PAR Heyeti, Vakıf Başkanı İbrahim Yirik’i, 6 Haziran 2013 tarihinde yapılacakları ve Genel Başkan Kemal Burkay’ın konuşmacı olacağı “Barış ve Federal Çözüm” konulu konferansa davet ettiler.


Hak-Par İstanbul

About Post Author