Hollanda’da Fehmi Demir’i anma toplantısı düzenlendi

Hollanda’da Fehmi Demir’i anma toplantısı düzenlendi

30 ekim 2016″da Hollanda KOMKAR”da HAK-PAR Genel Başkanı Fehmi Demir”i anma töreni yapıldı.

Tören Fehmi Demir, iki gün önce şehid olan DR.Süleyman (Said Çürükkaya) ve doğu Kürdistanlı Resul Muhammed Zade”nin şahsında tüm Kürdistan şehidleri adına bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.Törenin acılış konuşmasını HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı Düzgün Kaplan yaptı. Konuşmasında Fehmi Demir”in siyasi hayatında kararlı, dürüst ve inanançlı bir dava adamı olduğunu; büyük insanların dağa benzediğini, ona yaklaşdıkca büyüklüğünü ve görkemini gördüğünü, kendisiyle Genel Başkan olduğu dönemde beraber çalıştığını, bunları yakından görme fırsatına eriştiğini söyledi. Ardından Fehmi Demir”in seçim döneminde ve 2015 Hollanda Newrozu”nda yaptığı konuşmalar sinevizyonla gösterildi.

Daha sonra Hollanda HAK-PAR Komite Başkanı Ayhan Zengin, Fehmi Demir”in hayat hikayesi ve siyasal mücadelesini anlatan bir konuşma yaptı. HAK-PAR Hollanda Komitesinden Turan Şeker Fehmi Demir”in HAK-PAR 6. kongresinde yaptığı konuşmayı okudu. Birçok Kürt şahsiyeti de Fehmi Demir”le ilgili anılar üzerinde konuştu.

Kapanış konuşmasında Düzgün Kaplan, Fehmi Demir”in mekanında rahat uyuması ve ruhunun şad olması için, ömrünü verdiği Kürdistan ve Kürt halkının özgürlük davasını yükseltmek olduğunu, bunun için de onun bıraktığı yerden alıp daha yükseklere götüreceklerinin sözünü verdi.

Anma toplantısına ilgi büyüktü. Gelenlerin katılımından dolayı teşekkür edilerek anma toplantısı sona erdi.

 

About Post Author

Scroll to Top