GÜNCEL

Fehmi Demir Hamburg’da anıldı

Fehmi Demir Hamburg’da anıldı

Geçtiğimiz yıl elim bir tarfik kazası sonucunda hayatını kaybeden HAK-PAR Genel Başkanı Fehmi Demir Almanya”nın Hamburg şehrinde anıldı. Anma toplantısı HAK-PAR Kuzey Almanya Komitesi tarafından düzenlendi.

25 Ekim 2015 tarihinde Mersin-Pozantı yolunda geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden HAK-PAR eski Genel Başkanı Fehmi için 23 Ekim 2016 tarihinde Hamburg”da düzenlenen anmaya çok sayıda HAK-PAR üyesi ve yurtsever katıldı.

Anma toplantısı Fehmi Demir şahsında tüm Kürdistan şehitleri için yapılan saygı duruşuyla başladı. Toplantıda HAK-PAR Kuzey Almanya Komitesi adına Erkan Kılınç bir konuşma yaptı. Kılınç konuşmasında Fehmi Demir”in mücadele geçmişine vurgu yaptı ve yaşam biyografisinden örnekler verdi.

Erkan Kılınç”ın konuşmasının ardından Fehmi Demir için hazırlanmış sinevizyon gösterildi. Duygusal anların yaşandığı anma toplantısında Fehmi Demir”in mücadele arkadaşı Yakup Kadri Kara da bir konuşma yaptı. Yakup Kadri Kara aynı zamanda köylüsü, yoldaşı ve gençlik arkadaşı olan Fehmi Demir ile nasıl tanıştıklarını, onun fedakar ve kararlı yönünü anlattı. Bu bağlamda tanıklıklarını da çeşitli anektodarla bir dille anlatan Yakup Kadri Kara, Fehmi Demir”in anısının hiç sönmeyeceğine dikkat çekti.

 

About Post Author