HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ ANKARA İLİ ÇANKAYA İLÇESİ 1.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI.

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ ANKARA İLİ ÇANKAYA İLÇESİ 1.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI.

ankaya ilçe örgütümüzün 1. Olağan kongresi 27.08.2016 tarihinde Partimizin Genel Merkez binasında yapıldı. İlçe Başkanının açılış konuşmasından sonra verilen bir önerge ile Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Derviş KORKMAZ kâtip üyeliklere ise Mehmet GÖKÇE ve Berfin BAYRAM önerildi. Başka bir öneri olmadığı için oy birliği ile önerge kabul edildi. Divan başkanlığına seçilen Derviş KORKMAZ; teşekkür konuşmasının akabinde Partimiz ve örgütlenme ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Devamında Siyasi partilerde örgütlenmenin ve örgütlü mücadelenin hayati öneme sahip olduğunu bu nedenle Partimizin örgütlenmesi için ele ele verip canla başla çalışılması gerektiğini belirtti. Konuşmanın ardından gündemin diğer maddelerine geçildi.

 

Gündemin İl Başkanı ve katılımcıların konuşmaları maddesinde söz alan Genel Başkan Yardımcısı Necati BAYRAM “ Partimizin program ve projeleri ile Ülkenin en başat sorunlarına çözüm öneren ve projeye sahip, seçime girme hakkına sahip tek partidir. Çözüm önerilerinin Kürdistan da halkın %50 sinden fazlası tarafından savunulmaktadır. Hak ve Özgürlükler Partisi iradesini içinde barındıran ve Kürt Halkının taleplerini yutkunmadan seslendirip savunan bir partidir. HAK-PAR sürekli büyüme eğiliminde olan geleceğin partisidir. Çağdaş ve demokratik bir programa sahip ve geleceğin HAK-PAR’la şekilleneceğini” ifade etti.

Parti Meclisi Üyemiz İbrahim POLAT söz alarak Kürtçenin Zazaki lehçesinde bir konuşma yaptı. Konuşmasında Kürt dilinin önemine vurgu yapıp anadilimizi geliştirmek için her zaman çabalamamız gerektiğini belirtti. Kürtçenin köklü bir geçmişe sahip olduğunu ve bu kökler üzerinde yeşereceğimiz inancını vurguladı.

Parti Meclisi üyemiz Cengiz TEMEL söz alarak Parti politikaları ve siyasi hattımızın önemine vurgu yaptı. Kolektif çalışmanın önemine değindi. Geçmişinde ki çok zorlu süreçleri barışçıl siyaset ve güçlü iradesiyle aşabilen bireylerin çoğunlukla bulunduğu Partimizin bu onurlu mücadelesine hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

Yapılan seçim sonucunda görevlendirilen Çankaya İlçe Örgütümüzün Yönetim Kurulu listesi şöyledir ;

İlçe Başkanı : Doğan KAYGALAK

İlçe Yönetim Kurulu Asil Üyeleri :

  1. 1)Serdar KARAKOÇ
  2. 2)Gülsün KORUCU
  3. 3)Zehra Belkıs KORKMAZ
  4. 4)Hamdiye ŞEŞEOĞULLARI

İlçe Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri :

  1. 1)Berfin BAYRAM

About Post Author

Scroll to Top