KONYA İL BAŞKANLIĞI

HAK-PAR

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ

KONYA İL BAŞKANLIĞI

Tarih : 08 Ağustos 2016 Pazartesi

Konu : Kulu ve Cihanbeyli ilçe Kongreleri Haberi

Partimizin Kulu ve Cihanbeyli ilçe örgütlerinin 1.olağan kongreleri parti ilçe bürolarında partili üyeler ve misafirlerin katılımı ile başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Kulu ilçe örgütümüzün 1.olağan kongresi 15 Temmuz 2016 Cuma günü parti bürosunda misafirler, partili üyeler ve genel merkez yöneticilerinden partimiz genel başkan danışmanı Hasan ŞEŞEOĞULLARI, Konya il sekreteri Ahmet YILMAZ’ın katılımıyla gerçekleşti. Kongrede ilçe başkanlığına Mehmet KAYA,  yönetim kuruluna ise Doğan Güler, Mustafa HARMANCI, Hacı YURTTAŞ ve Mehmet KALIN seçildiler. Coşkulu bir havada geçen kongreye katlım 15-20 kişi civarında oldu.

Cihanbeyli ilçe örgütümüzün kongresi ise 05 Ağustos 2016 Cuma günü tarihinde yine parti ilçe büromuzda gerçekleşti. Kongreye genel merkez yöneticilerinden, genel başkan yardımcısı Derviş KORKMAZ, Genel başkan danışmanı Hasan ŞEŞEOĞULLARI, Konya il başkanı Osman SARITAŞ, misafirler ve partili üyeler katıldı. Kongreyi yönetmek üzere divan başkanlığına genel başkan danışmanı Sayın Hasan ŞEŞEOĞULLARI önerilerek seçildi. Kongre’de söz alan Konya il başkanı Osman SARITAŞ; Partimiz HAK-PAR        yeni bir sürece girmiştir. Son genel seçimler sıralamasında Türkiye’nin 8.partisi olmuştur, Tüm partili üyelerin ve yöneticilerin bundan sonra örgütlülüğü yükseltmek, Kürt siyasi arenasında alternatif parti olabilme hedefine ulaşmak için hepimizin canla başla daha fazla çalışması gerektiğini ve her partili arkadaşın her konuda daha fazla fedakârlık yapılması gerektiğini dile getirdi.

Daha sonra söz alan örgütlenmeden sorumlu genel başkan yardımcısı Sayın Derviş KORKMAZ ise Partimiz HAK-PAR halkımız için en doğru seçenektir. HAK-PAR Kürt ulusal mücadelesinin sigortasıdır, umududur, Son seçimlere 56 il ve 185 ilçede örgütlü olarak giren partimiz büyük bir ivme kazanmıştır. Biz bunu kitlelere anlatabilmeliyiz, bunun içinde daha çok çalışmalıyız dedi. Ayrıca biz genel merkez olarak partimizin tüm ilçe ve il örgütlerine imkânlarımız dâhilinde her türlü desteğin verileceğini ifade etti. Sözlerine devam eden KORKMAZ, Sayın genel başkanımız Refik KARAKOÇ kongreye katılmak istiyordu ancak Diyarbakır’da olduğundan dolayı kongreye katılamadı. Kongreye selamlarını göndererek başarılar diledi.

Seçimlere tek liste ile gidildi. Buna göre ilçe başkanlığına Muzaffer KÜÇÜKKÖSE seçildi. İlçe yönetim kurulu üyeliklerine sırasıyla Ferhat ALHAN, Ferhat Caney KÜÇÜKKÖSE, Servet KANDEMİR ve Murat BEKÂR seçildiler.

Hak-Par

Konya İl Başkanlığı

Osman SARITAŞ

About Post Author

Scroll to Top