GÜNCEL

Fehmi Demir : “Barış ve çözüm isteyenler Hak-Par’a destek vermeli”

Fehmi Demir : “Barış ve çözüm isteyenler Hak-Par’a destek vermeli”

Seçim çalışmaları nedeniyle il ve ilçe örgütlerini ziyaret eden Hak ve Özgürlükler Partisi (Hak-Par) Genel Başkanı Fehmi Demir 19.10.2015 pazartesi günü Mardin il ve Kızıltepe ilçe örgütlerini ziyaret etti.

Demir, Mardin’de düzenlediği basın toplantısında “ Türkiye beceriksiz siyasi partilerin hükümet kuramaması nedeniyle 1 Kasım’da tekrar seçime gidiyor. Ülkenin temel sorunlarını çözme konusunda program ve projeleri olmayan bu partiler sorun çözme değil artık kendileri sorun olmaya başladılar. Artık bu tür sorumsuz siyasetçilere bir ders vermek gerekir.

 

Bugün Türkiye’de seçime 16 parti katılıyor. Bu on altı parti içinde farklı olan ve radikal çözüm önerileri getiren tek parti Hak-Par’dır. Türkiye’nin temel sorunları konusunda bir projeye sahip olmayan partilere verilen destek çözümsüzlüğü ve kaosu derinleştirecektir. Kürt sorununa gerçek bir çözüm öneren parti biziz. Hak-Par ‘a verilecek destek Kürdistan’ın özgürlüğne, Türkiye’nin demokrasisine verilecek destektir. Şiddetin sona ermesini, barışçı demokratik çözümü isteyen herkesi yani barış ve çözümden yana olan herkesi bu seçimde Hak-Par’ı desteklemeye çağırıyorum.” Dedi

Daha sonra partililerle seçim hazırlıklarını değerlendiren Hak-Par Genel Başkanı Mardin’den ayrıldı.19.10.2015

About Post Author