GÜNCEL

HAK-PAR YALAN HABERLERLE YARATILAN ALGI OPERASYONLARINA KARŞI SAVAŞ AÇTI

 1 Kasım 2015 pazar günü yapılacak 26. dönem milletvekili genel seçimlerin de toplumu kendi istedikleri gibi yönlendirmeye çalışan çevreler yaydıkları yalanlarla algı operasyonları yapıyorlar. Bu algı operasyonlarından biride 1 Kasım seçimlerine Türkiye ve Kürdistan sathında katılan Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR)’a karşı yapılıyor.

Habertürk TV, Bugün TV, CNNTürk TV,Kanaltürk TV,Sözcü Gazetesi ve bazı internet siteleri HAK-PAR’ın 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde ” AkParti lehine çekildiği” haberini yaymaktalar. HAK-PAR Genel Başkanı Fehm Demir ve yöneticilerinin ısrarlı uyarılarına rağmen ne yazıkki bu haber gündemde tutulmaya devam ediliyor.

 

Bu basın yayın kuruluşlarının yalan haberle HAK-PAR’a yönelik yürüttükleri algı operasyonuna karşı HAK-PAR Genel Başkanı Fehmi Demir öncelikle mahkemeye başvurdu. Demir daha sonra bu yalan habere karşı gerekli tedbirleri almakla görevli olan Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nu bir yazı ile uyardı.

HAK-PAR yöneticileri bu durumun devam etmesi ve YSK’nın gerekli tedbirleri almaması durumunda başka tedbirler alacaklarını ifade ediyorlar.

HAK-PAR’ın sunduğu gerçekçi çözümler ile bu yalan haberleri ve algı operasyonlarını boşa çıkaracağı ifade ediliyor.29.09.2015

 

HAK-PAR BASIN BÜROSU

About Post Author