GÜNCEL

BASINA VE KAMUOYUNA

Sömürgeci güçlerin Kürdistan halkının kazanımlarına yönelik provokasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Suruç’ta Amara Kültür Merkezine düzenlenen bir bombalı saldırıda 40’tan fazla vatandaşımız yaşamını yitirdi,çok sayıda yaralı var,yaralıların önemli bir bölümünün yaraları ağır.20 Temmuz 2015 günü gündüz saatlerinde karanlık odaklarca düzenlenen ve biri canlı bomba olmak üzere iki bombalı eylem onlarca vatandaşımızın kanını döktü.

 

 

Son dönemlerde Kürdistan halkının özgürlük yolundaki atılımları ve kazanımları belli ki kimi güçleri tedirgin etmektedir. Özellikle Batı ve Güney Kürdistan’daki gelişmeler karşısında paniğe kapılan karanlık güçler, bu bölgelerde kirli-kanlı eylemlerini sürdürmektedir. Bu bölgelerdeki kanlı saldırıları Kuzey parçasına da taşınmak ve Kürdistan’ı bir bütün halinde kana ve kargaşaya boğmak amacını taşıyan bu eylemler hiç kuşku yok ki bölgede önemli oranda gerileyerek güç kaybetmekte olan İŞİD adlı kanlı terör örgütü ve benzeri mihraklar tarafından gerçekleştirilmektedir. Diyarbakır’da, Kobanide, Haseke de ve en son olarak da Suruçtaki bu kanlı eylemler kimden gelirse gelsin Kürdistan halkını özgürlük yolundan alıkoyamayacaktır. Bu insanlık dışı kanlı eylemin sorumlularını ve perde arkasındaki sinsi güçleri şiddetle kınıyoruz.

 

Suruç’ta gündüz ortasında gerçekleşen bu kanlı eylem bir kez daha gösteriyor ki bölgede ciddi güvenlik sorunları yaşanmaktadır. Hükümet vatandaşların can güvenliğini sağlamak konusunda önemli bir zaaf göstermektedir. Hükümeti bu kanlı terör eylemleri karşısında daha duyarlı olmaya ve gereken önlemleri bir an önce almaya davet ediyoruz. Türk devleti başta İŞİD terör örgütü olmak üzere benzer örgütlere ilişkin politikasını yeniden gözden geçirmeli ve gerekli tedbirleri almalıdır. Aksi takdirde bu yangın dönüp ülkeyi bir bütün halinde saracaktır.

 

Bilinmelidir ki Kürdistan halkı terör odaklarına, çetelere ve sömürgeci uşaklarına karşı birlik ve beraberlik içinde davranacak, ülkesini teröristlere ve karanlık güçlere karşı savunacak ve bu provokasyonları boşa çıkaracaktır

Hiçbir provokasyon, halkımızı hak ve özgürlük mücadelesi yolundan döndüremeyecektir.

 

Hak ve Özgürlükler Partisi/ HAK-PAR olarak, Suruç’ta teröristlerce katledilen vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar, yaşamını yitirenlerin ailelerine ve tüm Kürdistan halkına başsağlığı diliyoruz.21.07.2015
Hak ve Özgürlükler Partisi/ HAK-PAR

About Post Author