GÜNCEL

Hak ve Özgürlükler Partisi (Hak-Par) Siverek ilçe örgütü açışlı yapıldı.

Hak-Par Siverek ilçe örgütü Genel Başkan Fehmi Demir’inde katılımı ile yapıldı. Hak-Par genel Başkanı Fehmi Demir, gençlik konferansı nedeniyle bulunduğu Diyarbakır’dan 10 Mayıs 2015 günü Siverek’e giderek ilçe örgütünün açışlına katıldı. Genel Başkanın yanı sıra, Genel Başkan Yardımcısı Necati Bayram,Başkanlık Kurulu üyesi Abdullah Çelebi, Genel Başkan Danışmanı Refik Karakoç,PM üyesi Turan İl ve Diyarbakır il başkanı Vasıf Kahraman’ın yer aldığı heyet Siverek parti yönetici ve üyelerince karşılandı.

İlçe açılışında partililere hitap eden Demir, Siverek ilçe örgütünün açılışının parti için ayrı bir önem ifade ettiğini ve seçim çalışmalarının başladığı bu dönemde bunun daha da anlamlı olduğunu belirtti.

 

Demir “ Kürdistan’da 30 yıl danışıklı yürütülen kirli savaş siyasal dengeleri ne yazık ki kürt halkının aleyhinde değiştirdi. Kürt siyaseti de, Türk siyaseti de bu koşullara göre şekillendi. Türk egemenleri bilinçli olarak şiddet sarmalına haps etti. Bugün artık bu anlayışın son noktasına yaklaşıyoruz. Şiddetin çözüm olmadığı artık herkes tarafından kabul ediliyor. Şiddetin tarafları da bu noktaya gelmiş durumda. Soğuk savaş dönemin siyaset tarzı da artık topluma bir şey vermiyor. Bu tarzda ısrar edenler bir bir siyaset sahnesinden çekiliyor. Dönem yeni siyaset tarzı ile çözümler üreten Hak-Par’ın dönemidir. Tüm partililerimiz bu anlayışla çalışmalılar ve görüşlerimizi halkımıza iletmeleri gerekir. Biz halka gidersek başarılı olacağımıza inanıyorum. Çünkü biz kürt halkının vicdanıyız geleceğiyiz.” Dedi.

Partililerle seçim çalışmalarını değerlendiren Demir,seçim çalışmaları için Diyarbakır’a hareket etti

About Post Author