GÜNCEL

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ KURUCULARINDAN ALİ HIDIR SEYREK’İ ELİM BİR TRAFİK KAZASINDA KAYBETTİK

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ KURUCULARINDAN ALİ HIDIR SEYREK’İ ELİM BİR TRAFİK KAZASINDA KAYBETTİK

Hak-Par kurucu üyesi ve Anakara  eski il sekreteri Ali Hıdır Seyrek 06.09.2014 günü Ankara’da geçirdiği elim trafik kazasında aramızdan ayrıldı. Ali Hıdır Seyrek’in cenazesi memleketi Dersim’de toprağa verildi

Pazar günü Ankara’dan yola çıkan cenaze pazartesi günü Dersim’e ulaştı. Pazartesi öğle Dersim Cemevi’nde yapılan törenden sonra cenaze konvoy eşliğinde Kıl köyüne götürüldü. Mezarı başında yapılan törenden önce kadınların kürtçe (Dımıli) yaktıkları ağıtlar iç parçalayıcıydı.

Törene katılan Hak-Par Genel Başkan Yardımcısı Fehmi Demir mezar başında bir konuşma yaptı. Demir konuşmasında ; “Böyle anlarda konuşma yapmak zor. İnsan ne söyleyeceğini bilemiyor. Biz Hıdır’la 90 lı yıllarda tanıştık. Kendisi ile o dönem Demokrasi ve Barış Partisi’nde (DBP) birlikte mücadele ettik. DBP’de Ankara il yöneticiliği görevlerinde bulundu. İki dönemde İl başkanlığı görevini yürüttü. Daha sonra Hak ve Özgürlükler Partisi’nin kuruluşunda birlikte görev aldık. Hıdır uzun süre partide Ankara il yöneticilik görevlerini yürüttü. Hıdır kararlı, mücadeleci bir insandı. Oda Dersim’in tabiatı gibi inatçı, karalı bir insandı. Aldığı görevi yerine getirmek ve dürüstlük onun için asıldı.

Ölüm hepimizin yaşayacağı beklediğimiz bir sondur. Ancak bazı ölümler erkendir. Ali Hıdır’ın ölümüde beklemediğimiz erken bir ayrılış. Bu hepimizin acısını kat kat arttırdı. Üzüntümüzü kelimelere dökemiyoruz. Anısı yaşayacak. Hepimizin başı sağ olsun” dedi

Ali Hıdır’ın cenaze törenine Dersim’de ilgi büyüktü. Kalabalık bir kitle katılımı vardı. Ayrıca kurum temsilcileri ile Hak-Par yönetici ve üyeleri cenazeye katıldı. Hak-Par Genel Başkan Yardımcısı Hasan Dağtekin, Dersim İl Başkanı Gökhan Tarhan, Dersim eski belediye başkanı ve Dersim Ziraat Odası Başkanı Mazlum Aslan,DersimEsnaf ve Sanakarlar Odası Başkanı Hıdır Delice , Dersim Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Yusuf Cengiz  törene katılanlar arasındaydı.

 

About Post Author