GÜNCEL

HAK-PAR Diyarbakır Adayları Hani ve Kocaköy’de (Karaz) partilerine destek istediler

Hak ve Özgürlükler Partisi(HAK-PAR) Diyarbakır Belediye Başkan Adayları Hani ve Kocaköy(Karaz) de 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde partilerine destek istediler.

HAK-PAR adayları ve yöneticileri 25 Mart 2014 tarihinde Diyarbakır’ın Hani ve Kocaköy ilçelerine giderek el bildirileri ve aday tanıtım broşürleri dağıttı.

HAK-PAR Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sevgi Çelik Moray, Sur adayı Hasan Barak, Yenişehir adayı Vasıf Kahraman, Bağlar adayı Vedat Dede, Kayapınar adayı Ali Kızılay, Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel, Parti Meclisi üyesi Ramazan Moray ile parti yöneticileri ve üyeleri ilk olarak Hani ilçesinin Gürbüz beldesini ziyaret etti. 

Partiye ait anons aracıyla beldeye giren konvoy, Anonslar yaparak beldeyi dolaştı. Daha sonra araçlarından inen HAK-PAR adayları, yöneticileri beldenin caddelerinde esnaf ziyaretinde bulunarak aday tanıtım broşürleri dağıttı. Yoldan geçen vatandaşlara da broşür ve bildiri dağıtan HAK-PARlılar 30 Mart 2014 yerel seçimleri için destek istedi. Gürbüz’deki çalışmalarını bitiren HAK-PARlılar Hani ilçesine geçerek seçim çalışmalarına devam etti. Halkın sıcak ilgisi ile karşılanan HAK-PAR adayları Esnaf ve vatandaşlardan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Belediye meclis adaylığı için destek istedi. 

Hani’deki çalışmalarını bitiren HAK-PARlılar anons ve parti marşı ile ilçe merkezinde dolaştıktan sonra Kocaköy ilçesine geçti. Kocaköy ilçesinde de anonslar eşliğinde dolaşan HAK-PARlılara Polis engel olmak istedi. Polis, HAK-PARlılardan anons için kaymakamlıktan izin alınması gerektiğini söyleyerek anonsu kesmelerini istedi. Parti merkez yöneticilerinin müdahalesiyle, Polis’e yaptıkları uygulamanın antidemokratik olduğunu seçim dönemlerinde böylesi bir iznin gerekli olmadığı ifade edilerek, diğer partiler nasıl anons yapıyorlarsa bizimde HAK-PAR olarak seçim çalışmalarında anons yapma hakkımız vardır. Kısa bir tartışmadan sonra seçim aracı tekrar anons yapmaya devam etti. Polis olay yerinde ayrıldı. Esnafları ziyaret eden Başkan adayları destek istedi. Seçim çalışmalarını bitiren HAK-PARlılar ilçeden ayrıldılar.
About Post Author