Manisa HAK-PAR Eğitim-Sen’i ziyaret etti

Hak ve Özgürlükler Partisi Manisa Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Nevzat Teker, Parti Meclisi Üyesi Mahmut Döğer, İl Başkanı Bedir Çınar ve İl Saymanı Mithat Göktaş‘tan oluşan heyet, Manisa Eğitim Sen‘i ziyaret etti. 

25 mart 2014 Salı günü Eğitim-Sen‘i ziyaret eden HAK-PAR heyetini Manisa Eğitim –Sen şube başkanı Metin Demirel ve Yönetim Kurulu Üyeleri Karşıladı. Ziyeretten duyulan memnuniyeti dile getiren şube başkanı Metin Demirel , öncelikle seçimler, sonrasında da böylesi dialogların sürmesini, olası gelişen toplumsal sorunlara karşı ortak çalışılması, ırkçı-şoven duyguların yoğun yaşandığı böylesi kentlerde birlikteliğin, dayanışmanın önemine dikkat çekti. Tek dil, tek millet, tek vatan vb. şövenist duyguların etkin yaşandığı bir toplumda eğitim emekçileri olarak sorumluluklarını bildiklerini; bu sorumluluklarını yaşama geçirdikleri süreçlerde de karşılaştıkları zorluklara da değinildi ve birlikte hareket etmenin vurgusu yapıldı. 

Daha sonra da söz alan Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Nevzat Teker de konuşmasının özetinde; Kabul edilmelerinden ve yönetimce karşılanılmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendilerine teşekkür etti. Kendisininde aslında bir eğitim emekçisi olduğunu söylüyerek, zorlukları çok iyi bildiğini de dile getirdi. Partisinin seçim öncesi genel durumu ile seçim politikası hakkında genel bir bilgilendirme yaptıktan sonra, ülkenin temel sorunu olan Kürt sorununa dikkat çekerek federasyon çözümü hakkında bir bilgilendirmede bulundu. Federasyonun bölünme değil, asıl, bütünleştirici bir özellik taşıdığından korkulacak bir şey olmadığını ifade etti. Daha sonrada yerel yöneticilik konularında düşüncelerini anlattı. Çok kültürlü, çok renkli bir anlayışın toplumu daha ileriye götürüp, daha huzurlu kılacağını vurgulayan Teker ; hizmet anlayışında da eşitlik ilkesiyle hareket edilmesinin önemine dikkat çekti. Oldukça verimli, güzel ve sıcak bir ortamda geçen ziyaret seçimlerden sonra da diyaloğun devam etmesi temennisiyle sona erdi.

About Post Author

Scroll to Top