GÜNCEL

HAK-PAR Diyarbakır Belediye Başkan Adayları Silvan ve Hazro’da partilerine destek istediler

Hak ve Özgürlükler Partisi(HAK-PAR) Diyarbakır Belediye Başkan Adayları Silvan ve Hazro’da 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde partilerine destek istediler.

HAK-PAR adayları ve yöneticileri 22 Mart 2014 tarihinde Diyarbakır’ın Silvan ve Hazro ilçelerine giderek el bildirileri ve aday tanıtım broşürleri dağıttı.

HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı, Hasan Dağtekin, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sevgi Çelik Moray, Sur adayı Hasan Barak, Yenişehir adayı Vasıf Kahraman, Bağlar adayı Vedat Dede, Kayapınar adayı Ali Kızılay ile parti yöneticileri ve üyeleri Diyarbakır’ın tarihi ilçelerinden olan Silvan’ı ziyaret etti. 

Partiye ait anons arcıyla ilçeye giren konvoy, Anonslar yaparak ilçeyi dolaştı. Daha sonra araçlarından inen HAK-PAR adayları, yöneticileri ilçenin caddelerinde esnaf ziyaretinde bulunarak aday tanıttım broşürleri dağıttı. Yoldan geçen vatandaşlara da broşür ve bildiri dağıtan HAK-PARlılar 30 Mart 2014 yerel seçimleri için destek istedi. 

Silvan’daki çalışmalarını bitiren HAK-PARlılar daha sonra Hazro ilçesine geçti. Hazro ilçesinde de anonslar eşliğinde dolaşan HAK-PARlılar esnafları ziyaret ederek destek istedi. İlçe merkezinde Barış ve Demokrasi Partisi(BDP) seçim bürosu önünde Hazro eş başkan adayları Güler Özavcı Doğu ve Fuat Mehmetoğlu ile karşılaşan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sevgi Çelik Moray bir süre sohbet etti. Birbirlerine başarılar dilediler . Seçim çalışmalarını bitiren HAK-PARlılar ilçeden ayrıldılar.About Post Author