GÜNCEL

HAK-PAR Diyarbakır’da Halk Toplantısı yaptı

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sevgi Çelik Moray ile Yenişehir Belediye Başkan adayı Vasıf Kahraman Yenişehir merkez ilçesine bağlı Seyrantepe Toplu konutlarında Halk toplantısı gerçekleştirdiler.

26.03.2014 Çarşamba günü akşam saatlerinde toplu konut sakinleriyle bir araya gelen adaylar 30 Mart yerel seçimlerinde Partilerine destek istedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sevgi Çelik Moray, partisinin Diyarbakır’a ilişkin projelerini anlattı.

Moray, yaptığı konuşmada Toplumun son süreçte giderek tek tipleşmeye başladığını; HAK-PAR’da çok farklı yapılar, ideolojik yapılar kendilerini temsil etme olanağı bulabildiğini; HAK-PAR’ın Kürt sorununa yönelik esaslı, kökten çözüm önerdiğini; Bunun adına eşitlik temellinde Federasyon diyoruz dedi. 30 Mart yerel seçimlerinde Halkımız bizi Yerel yönetimlerde karar sahibi kılarsa Diyarbakır’ı gerçek kimliğine kavuşturacağız. İlk iş olarak Dağkapı meydanına Şêx Said ve dava arkadaşları için bir anıt yaptıracağız dedi.

DİCLERAY projesini, Hevsel Bahçeleri ve Kırklardağı ile ilgili projelerini de anlatan Moray, Diyarbakır’daki tüm sorunlara vakıf olduklarını ve bu sorunları ancak biz çözeriz dedi.

HAK-PAR adaylarına destek çağrısında bulunan Moray, daha sonra toplantıya katılanların sorularını yanıtlayıp önerilerini aldı.

About Post Author