GÜNCEL

HAK-PAR Manisa Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nı ziyaret etti

Hak ve Özgürlükler Partisi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nevzat Teker, PM üyesi Mahmut Döğer, İl başkanı Bedir Çınar, İl saymanı Mithat Göktaş ve partili üyelerden oluşan HAK-PAR heyeti Manisa Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfını ziyaret etti.

HAK-PAR heyetini vakfın başkanı Sabit DOĞAN, vakıf yönetici ve üyelerinden oluşan bir heyet karşıladı. Vakfın başkanı Sabit DOĞAN; HAK-PAR heyetinin kendilerini ziyaret etmekten duyduğu memnuniyetini belirterek HAK-PAR’a başarılar diledi.Nevzat Teker konuşmasında; HAK-PAR’ın 500’e yakın adayla 30 büyükşehir, 26 şehir, 56 belediye başkanlığı ve geri kalanı belediye meclis üyeliği ile çok geniş bir alanda seçime katıldığını, bu seçimlerin sonuçlarının çok önemli olduğunu, daha şimdiden bir yerel seçim havasından çıkarak genel seçim havasına dönüştüğünü, yerel seçimden çok Türkiye’nin genel ve güncel sorunlarının gündemi oluşturduğunu belirten Teker, HAK-PAR’ın mevcut partilerinden farklı olduğunu ve Türkiye’in önemli sorunlarına ilişkin tesbitleri ve çözüm önerileri olduğunu söyledi.
Türkiye’in en önemli sorunlarından biri de hiç kuşkusuz alevi sorunudur. Aleviler de cumhuriyetin kuruluşundan günümüze zaman zaman ağır baskı ve zulme uğradılar, kimliklerini gizlemek zorunda kaldılar ve ibadetlerini özgürce yapamadılar. Hala cem evlerine bir statü tanınmadı. Din dersi okullarda zorunlu olarak okutuluyor. Biz bütün inananç gruplarının özgürce inançlarını yerine getirmelerini savunuyoruz. Hıristiyanı, musevisi, alevisi, ezdi kürdü hepsi inançlarını hiçbir baskı altında kalmadan özgürce yapmaları gerekir. Laiklik budur. Ama bu ülkede hiçbir zaman laiklik olmadı. Diyanet başkanlığı gibi, sünni hanefi islama göre şekillenmiş bir devlet ordusunun varlığı bu ülkenin laik olmadığının önemli ölçütür.

Devlet din işlerinden ayrılmalı, hiçbir inanç grubuna karşı veya yakın bir tutum içinde olmamalıdır diyen Teker sonuç olarak bu sefer de oylarınızla HAK-PAR’ı destekleyin dedi.


About Post Author