GÜNCEL

HAK-PAR İstanbul’da Newroz Bayramı

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) İstanbul İl Örgütü; Ortadoğu ve Asya halklarının, baharın müjdecisi, yeni günün başlangıcı, Kürt halkının ise özgürlük, adalet ve eşitliğin simgesi olarak kabul ettiği Newroz Bayramı’nı Şirinevler Meydanı’nda davul zurna eşliğinde, halaylarla kutladı.

 

21 Mart 2014 Cuma akşamı İstanbul Şirinevler Meydanındaki Newroz kutlaması, halkın yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleşti.

HAK-PAR yönetici ve üyelerinin katılımıyla satt:18.00’da halaylarla başlayan kutlama, halkın katılımıyla birlikte, coşkulu biçimde kutlandı.

HAK-PAR İstanbul İl Başkanı Av. Semra Arcan Gökçen kutlamada kısa bir konuşma yaptı. Gökçen, şöyle dedi;

 

Bugün 21 Mart, yani yeni bir baharın daha sükûn ettiği gündür bugün. Hayatın uyandığı, tepeden tırnağa yenilendiği gündür bugün. Özgürlük ateşinin dağları, ovaları aydınlattığı, gönülleri ısıttığı, gözleri mutlulukla ışıttığı gündür bugün. Çünkü bugün Newroz günüdür.

 

Newroz, ezilen, ulusal demokratik hakları ve özgürlükleri barbarca gasp edilen halkımız bakımında bir dayanışma ve direniş günüdür aynı zamanda.

Newroz, özgürlük tutkusunun barış tutkusuyla bezendiği, anlamlı bir bayram günüdür bizim için.

Halkımızın Newroz Bayramı kutlu olsun.

Yaşasın özgürlük Barış mücadelemiz.

Yaşasın Newroz,

Yaşasın HAK-PAR…

Newroz kutlaması, İl başkanın konuşmasıyla son buldu.

HAK-PAR’lılar, Şirinevler Meydanındaki Newroz kutlamasından sonra, Kürt Kültür ve Araştırma Vakfı (KÜRT-KAV)’ın düzenlediği Newroz kutlamasına katıldılar.

About Post Author