GÜNCEL

HAK-PAR 8 Mart ve 21 Şubat hazırlıklarına başladı

Hak ve Özgürlükler Partisi Kadın Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sultan Söylemez 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve 21 Şubat Dünya Anadil Günü hazırlıklarını bir dizi online toplantıyla başlattı. İkincisi 6 Şubat 2021 Cumartesi günü gerçekleştirilen toplantıya 15 kadın katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların görüşüldüğü toplantıya Genel Başkanımız Latif Özdemir’de katılarak çalışmalara ilişkin bilgi verdi, kadınların sorularını yanıtladı.

Pandemi koşullarına rağmen yeni üye kaydetme ve yeni örgütler kurma konusunda önemli yol kat edildiğini belirten Epözdemir, parti içerisinde kadın ve gençlik çalışmalarına önümüzdeki günlerde ağırlık verilmesinin temel hedefleri olduğunu söyledi.

Yaklaşık dört saat süren toplantının ikinci bölümünde, 21 Şubat Anadil Günü ile ardından gelen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ilişkin yapılacak etkinliklerin hazırlığı ve koordinasyonu tartışıldı. Yurt içinden ve yurt dışından katılan kadınlar, pandemi nedeniyle sosyal medya etkinlikleri kararı alarak bir sonraki toplantıda buluşmak üzere ayrıldılar.

HAK-PAR BASIN BÜROSU

About Post Author